مقاومت را باید از ایران یادگرفت

اظهارات سفیر اتریش در ایران

اشتفان شلتس بعدازظهر امروز در دیدار با فعالان اقتصادی استان سمنان که در سالن جلسات اتاق بازرگانی سمنان برگزار شد با تأکید بر لزوم اجرای برجام اظهار داشت: خواهان همکاری شرکت‌های خود با ایران با وجود تحریم‌های آمریکا هستیم.

وی برجام را از مهم‌ترین توافقنامه‌های بین‌المللی در چند سال اخیر برشمرد و افزود: هدف و اولویت ما گسترش همکاری‌های تجاری ایران و اتریش است و ما این موضع خود را حفظ خواهیم کرد.

سفیر اتریش در ایران تحریم علیه ایران را غیرحقوقی و آن را مانع ارتباط و تعاملات دوجانبه دانست و با بیان اینکه کانال‌ها و سازوکارهای نقل‌وانتقال مالی از حقوق اساسی ملت‌هاست تصریح کرد: مردم ایران نیز باید از این حق برخوردار باشند.

شلتس بیان داشت: ایران بهره‌مند از شرکت‌های نوگرا و با قابلیت بالاست و در سال‌های اخیر خوشبختانه این شرکت‌ها موفق به برقراری ارتباطات تجاری مناسب و خوبی با طرف‌های اتریشی شده‌اند.

وی بیان داشت: توسعه سیستم فاضلاب شهری و انرژی‌های تجدید پذیر دو حوزه‌ای است که درصدد برنامه‌ریزی برای همکاری در این حوزه‌ها با ایران هستیم.

سفیر اتریش در ایران، سمنان را ازجمله استان‌هایی دانست که با توجه به برخورداری از قابلیت‌های فراوان در حوزه‌های مختلف امکان انجام مراودات تجاری گسترده در آن فراهم است.
انتهای متن/

یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 11:04

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید