مفتیان وهابی همگام با رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی از هیئت کبار العلماء سعودی تمجید کرد

به گزارش دیده بان وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی از بیانیه هیئت کبار العلمای عربستان سعودی که در آن گروه اخوان المسلمین تروریستی نامیده شده، استقبال کرد.

وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در توییتر در صفحه عربی خود نوشت: «خوشوقتیم که ما در اسرائیل شاهد این شیوه مقابله با بهره‌برداری از دین برای تحریک [دیگران] و فتنه‌[انگیزی] باشیم. تردیدی نیست که ادیان آسمانی برای نشر محبت و انس میان مردم نازل شده‌اند».

در ادامه این استقبال وزارت خارجه رژیم صهیونیستی آمده است «ما شدیداً به ادبیاتی نیاز داریم که به تسامح و همکاری متقابل دعوت کند تا همه منطقه به پا خیزد [رشد کند]».

 

 

160544378554514300

توییت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی

 

این تمجید رژیم صهیونیستی در راستای سیاست سال‌های اخیر برخی کشورهای عربی برای عادی کردن روابط با رژیم صهیونیستی است. تل‌آویو در حالی دم از تسامح می‌زند که سال ۲۰۱۶ وزارتخانه‌ای به همین نام تاسیس و سال ۲۰۱۹ را سال تسامح نامگذاری کرد.

سه‌شنبه گذشته هیئت کبار العلمای عربستان سعودی به تبعیت از دولت این کشور که پیشتر گروه اخوان المسلمین را به همراه حزب‌الله لبنان تروریستی خوانده بود، گروه اخوان را «گروهی تروریستی» خواند و ادعا کرد که این گروه نماینده شیوه اسلام نیست و اقداماتش تفرقه‌افکنانه، خشونت‌بار و حامی تروریسم است.

ترکیه از جمله کشورهای منطقه است که از گروه اخوان المسلمین حمایت می‌کند. به همین دلیل عربستان و ترکیه بعد از سقوط محمد مرسی اولین رئیس جمهور منتخب مصر پس از حکومت حسنی مبارک، دلیل دچار تعارض و تقابل شدند.

هر چند عربستان مدعی است که گروه اخوان المسلمین تروریستی است اما ائتلاف سعودی علیه یمن در شش هفت سال جنگ (در یمن)، با حزب الاصلاح که شاخه اخوان در یمن است، همکاری داشته و دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:ایرنا
انتهای متن/

چهارشنبه, 28 آبان 1399 ساعت 10:40

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید