مردان میدان خطر+فیلم

حضور فرماندهان شجاع مقاومت در دل تروریست های داعشی

به گزارش دیده بان، «شهید ابومهدی المهندس» در مصاحبه‌ای که بتازگی منتشر شده است برای اولین بار از حضور خود به همراه «شهید سپهبد قاسم سلیمانی» در مناطق مملوء از تروریست‌های داعش سخن گفته است. این شهید بزرگوار در مصاحبه ای با مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء، از نقش «رهبر معظم انقلاب» در حمایت از مردم عراق و جان‌فشانی‌های شهید سلیمانی در ساعات اولیه اشغال عراق توسط داعش، سخن گفت.

او گفت که اگر موضع مقام معظم رهبری در دفاع از ملت عراق نبود و اگر پشتیبانی ایشان از ملت عراق، از کرد و ترکمن تا شیعه و سنی و ایزدی ها نبود، چه کسی از این ملت دفاع می‌کرد؟

این شهید والامقام افزود: «چه کسی ایزدی‌ها را از محاصره سنجار نجات داد؟ چه کسی آن زمان به آنان کمک کرد؟ چه کسی به اربیل کمک کرد؟ چه کسی محاصره آمرلی را شکست؟ آمریکایی‌ها فقط نظاره می‌کردند، در حالیکه حاج قاسم با بالگرد به اسپایکر رفت. اسپایکری که در آن زمان جزیره‌ای در وسط داعشی‌ها بود».

شهید ابومهندس در ادامه این مصاحبه گفت: «همان زمان با بالگرد به دانشگاه تکریت رفتیم و با بالگرد وارد آمرلی شدیم در حالیکه کاملا در محاصره بود. با هواپیما من و حاج قاسم سه روز قبل از اشغال فرودگاه تلعفر به آن‌جا رفتیم. در منطقه مخمور نزدیک بود من و ایشان کشته یا اسیر شویم. در حالیکه مشغول دفاع از اربیل بودیم و تروریست‌های داعش از پل القویر عبور کرده بودند.»

ایشان تأکید کرد که ایرانی‌ها در عراق شهید دادند. نه اینکه بیایند و در پشت جبهه بنشینند.

 

 

 

 

 

 

 
انتهای متن/

شنبه, 13 دی 1399 ساعت 12:22

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید