محکومیت جنگ افروزی های ترامپ+فیلم

مردم آمریکا با برپایی تظاهرات مخالفت خود را با سیاست های تجاوزکارانه ترامپ نشان دادند.

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری «یو اس ای تودی»، فعالان ضد جنگ و نژادپرستی در آمریکا تا ساعاتی دیگر به دعوت جنبشی به نام «همین حالا برای متوقف کردن جنگ و پایان دادن به نژادپرستی اقدام کنید» در 40 نقطه از این کشور در اعتراض به ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به دست نیروهای آمریکایی دست به تظاهرات خواهند زد.

این گروه که به اختصار (ANSWER (Act Now to Stop War and End Racism خوانده می شود، در بیانیه‌ خود برای دعوت از شهروندان آمریکایی برای شرکت در تظاهرات تأکید کرده است: «ترور هدفمند و کشتن [به شهادت رساندن] یکی از فرماندهان اصلی ایران با هدف آغاز یک جنگ جدید طراحی شده است. اگر مردم آمریکا به پا نخیزند و این [روند] را متوقف نکنند، کل منطقه در جنگ غوطه‌ور خواهد شد و این جنگ می‌تواند به‌سرعت تبدیل به یک درگیری جهانی با مقیاسی غیرقابل پیش‌بینی و احتمالاً سنگین‌ترین پیامدهای ممکن خواهد شد.»

سازمان‌دهندگان این تظاهرات درباره اینکه انتظار دارند چند نفر در این تظاهرات‌ شرکت کنند، اظهار نظری نکرده‌اند، اما برآوردها حاکی از این است که در هر یک از نقاط اعلام شده برای تظاهرات،‌ دست‌کم بین 200 تا 300 نفر تجمع خواهند کرد.

وزارت جنگ آمریکا بامداد جمعه اعلام کرد که سردار قاسم سلیمانی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در عملیاتی با دستور مستقیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به شهادت رسانده است. نیویورک تایمز گزارش داد که این حمله توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی انجام شده است.

در جریان حمله هوایی ارتش آمریکا به نزدیکی فرودگاه بغداد در بامداد جمعه، کاروان تشریفات نیروهای الحشد الشعبی هدف قرار گرفت و علاوه بر شهید سلیمانی و المهندس، «محمدرضا الجبری»، مسئول روابط عمومی و تشریفات این سازمان بعلاوه تعدادی از همراهان ایشان به شهادت رسیدند.

 

 

 
انتهای متن/

چهارشنبه, 18 دی 1398 ساعت 13:12

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید