خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

محاکمه ترامپ پس از دوره ریاست جمهوری

اظهارات دادستان پیشین آمریکا در مورد تخلفات انتخاباتی ترامپ

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان ،به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، «اریک هولدر» دادستان کل پیشین آمریکا، گفت که به‌سادگی می‌توان پس از اتمام دوره ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا او را به اتهام دستکاری در قوانین مالی کارزار انتخاباتی‌اش به میز محاکمه کشاند. وی در ادامه هشدار داد که چنین اقدامی «می‌تواند تحمیل هزینه بر مردم را به دنبال داشته باشد»

او در پاسخ به این‌که آیا می‌توان پس از اتمام دوره ریاست‌جمهوری ترامپ او را محاکمه کرد، گفت: «گمان نمی‌کنم شکی در این مورد باشد.»

وی ادامه داد: «در این رابطه در حوزه جنوبی نیویورک پرونده‌ای باز شده و مایک کوهن، وکیل پیشین ترامپ، به خاطر نقشش در این ماجرا در زندان است».

او با بیان این‌که در تمام اسناد این پرونده از ترامپ به‌عنوان مظنون اصلی پرونده نام برده می‌شود، گفت: «به گمان من، دادستان یا رئیس‌جمهور بعدی در این زمینه از خود تعهد نشان خواهد داد».

هولدر در رابطه با تاثیر این اقدام احتمالی گفت: «به گمانم دادگاهی کردن یک رئیس‌جمهور پیشین هزینه‌هایی را برای ملت در پی دارد و این یکی از نکاتی است که دادستان کل بعدی آمریکا باید به آن توجه کند»

دادستان پیشین آمریکا گفت که نمایندگان مجلس باید همچنان فرایند استیضاح ترامپ را پی بگیرند، اما در ادامه افزود که «این بدان معنا نیست که او حقیقتا استیضاح خواهد شد»
انتهای متن/

یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 15:26

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید