لکه ننگ قتل خاشقچی بر دامن آل سعود

برنی سندرز:خاشقچی به دستور بن سلمان به قتل رسیده است

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان برنی سندرز، نماینده دموکرات کنگره آمریکا در واکنش به احکام اعدام برای قاتلان جمال خاشقجی در عربستان اعلام کرد سازمان اطلاعات آمریکا به این جمع بندی رسیده بود که محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است ولی محاکمه ناچیزی که رژیم مستبد و غیرقانونی سعودی انجام داد صرفا سرپوشی بود بر جنایتی که صورت گرفته بود.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت: «ای کاش دونالد ترامپ اظهارات دوستانه و عاطفی خود در مورد دیکتاتوری رژیم سعودی را متوقف کند.»

این در حالی است که کاخ سفید از احکام مربوط به قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی استقبال و آن را گامی رو به جلو توصیف کرد!

یک دادگاه سعودی روز دوشنبه ۵ نفر را به علت قتل جمال خاشقجی به اعدام و سه نفر دیگر را به حبس طولانی مدت محکوم کرد و سه نفر دیگر را از اتهامات تبرئه ساخت. این در حالی است که دو نفر از چهره‌های کلیدی دخیل در قتل از اتهامات مبرا شدند.

سازمان عفو بین الملل نیز اعلام کرد حکمی که علیه قاتلان خاشقجی صادر شده با هدف سرپوش گذاشتن بر این جنایت صادر شده و عدالت را محقق نمی‌کند و مسائل پنهان این پرونده را آشکار نمی‌کند.
انتهای متن/

سه شنبه, 03 دی 1398 ساعت 15:17

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید