خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

لغو سفر نخست وزیر لهستان به اسرائیل

نتانیاهو: لهستانی‌ها همدست نازی‌ها در جنگ جهانی دوم بودند

به دنبال سخنان اخیر «بنیامین نتانیاهو» در ورشو و اهانت او به لهستانی‌ها، نخست وزیر این کشور سفر به سرزمین‌های اشغالی را لغو کرد.

به دنبال سخنان اخیر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ورشو پایتخت لهستان، حین برگزاری نشست ورشو، نخست وزیر لهستان از لغو سفر خود به سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» ، اینک وزیر خارجه لهستان قصد دارد به جای نخست وزیر این کشور در نشستی که قرار است در قدس اشغالی برگزار شود، شرکت کند.

بنیامین نتانیاهو هفته که گذشته در نشست ورشو در سخنان خود لهستانی‌ها را همدست نازی‌ها در جنگ جهانی دوم خطاب کرد. هرچند که دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی بعد از سخنان نتانیاهو اعلام کرد که منظور وی نه همه لهستانی‌ها، بلکه برخی از مردم این کشور بوده است.

به دنبال سخنان ضد لهستانی نتانیاهو، سفیر رژیم صهیونیستی در لهستان روز جمعه به وزارت خارجه این کشور احضار شد. چند ماه قبل در مجلس لهستان قانونی تصویب شد که بر اساس آن افراد حق ندارند لهستان را همدست آلمان نازی بخوانند.

آنطور که سخنگوی وزارت خارجه لهستان امروز به خبرنگاران گفت«ماتئوشموراویه‌تسکی» نخست‌وزیر لهستان در جریان یک گفت‌وگوی تلفنی به نتانیاهو گفته که سفر خود به سرزمین‌های اشغالی جهت شرکت در اجلاس «ویزگراد» که دوشنبه برگزار می‌شود را لغو کرده است.

اسپوتنیک در خاتمه نوشت که «ژاکیچ کژاپوتوویژ» وزیر خارجه لهستان قصد دارد به جای نخست وزیر این کشور برای شرکت در این اجلاس عازم سرزمین‌های اشغالی شود.
انتهای متن/

سه شنبه, 30 بهمن 1397 ساعت 14:57

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید