خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

فرایند تبدیل معصومه به مسیح

روزگاری که بخاطر پول میهن فروشی شغل میشود

معصومه علی نژاد قمی کلایی، او خود را معصومه علی نژاد قمی معرفی می‌کند و معروف به مسیح علی نژاد است. علی نژاد سال 1355 در «قمی‌کلا» از توابع شهرستان بابل به دنیا آمد. او از خانواده‌ای کاملاً مذهبی و روستایی متولد شد، پدر او کشاورز و مادرش خیاط روستا بود که به دختران روستا خیاطی آموزش می‌داد و هم از این طریق کمک‌خرج زندگی بود ،خانواده علی نژاد ، از قشر پایین جامعه به حساب می‌آمدند. او خبرنگاری را در سن 23 سالگی با کار در روزنامه همبستگی آغاز کرد و بعد از آن کارش را در خبرگزاری ایلنا ادامه داد.

علی نژاد در طول فعالیت خود با دیگر نشریات همکاری داشت. نشریاتی نظیر روزنامه شرق، بهار، وقایع اتفاقیه و هم میهن که اغلب توسط تندروهای جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی اداره می‌شدند .وی که در سال 1383 به عنوان خبرنگار پارلمانی ایلنا و روزنامه همبستگی فعالیت می‌کرد از سوی کارپردازی مجلس معلق گردید. نوشته‌های علی نژاد علیه نهاد قانون‌گذاری [که بهانه آن پاداش یک میلیون تومانی به نمایندگان مجلس بود] وی را مورد توجه محافل ضد ایرانی قرارداد به نحوی که بعد از این ماجرا، روزنامه فاینشنال تایمز، علی نژاد را خاری "در پهلوی مجلس محافظه کار ایران" نامید. وی پس از این ماجرا، با دریافتن اینکه چه موضوعات و چه گرایش‌ها و چه رفتارهای مورد تأیید و توجه محافل غربی قرار می‌گیرد ،دومین سیاه نمایی خود را نوشت ، نگارش مقاله‌ای با عنوان «آواز دلفین‌ها» ،که در روزنامه اعتماد ملی منتشر شد.

در آن رفتار رئیس‌جمهور وقت را به رفتار مربیان تربیت دلفین با دلفین‌ها تشبیه کرده بود. او در این مقاله مردم رنجدیده‌ای که در سفرهای استانی گرد رئیس‌جمهور جمع می‌شوند تا به او نامه دهند را، همانند دلفین‌های گرسنه‌ای دانسته بود که برای ربودن لقمه‌ای غذا از دست مربی، صدا از خودشان درمی‌آورند و حرکات دل فریب نمایشی انجام می‌دهند، انتشار این مقاله با واکنش گسترده بخش‌های مختلف جامعه همراه شد. بالا گرفتن اعتراضات نسبت به این مقاله موهون، مسئولین روزنامه را وادار به عذرخواهی کرد. این ماجرا البته از سوی «هفته نامه تیام» مورد توجه قرار گرفت و ضمن جانب‌داری از مسیح علی نژاد در توهین به رئیس‌جمهور و مردم ایران، مقاله‌ای با عنوان «عیسی در برابر احمدی نژاد» در تحسین اقدام وی منتشر کرد.

او پس از مدتی که به دلیل دسترسی غیرقانونی به اسناد خانه ملت و اقدام به انتشار غیرقانونی و بدون مجوز اسناد حقوق نمایندگان مجلس ـ که جزء اسناد رسمی دولتی تلقی و انتشار و استفاده از آن‌ها تنها با مجوز مراجع ذیصلاح میسر است - از ادامه فعالیتش به عنوان خبرنگار پارلمانی در مجلس هفتم ممانعت به عمل آمد ، او پس از این ماجرا به انگلیس و اسپانیا سفر کرد. فعالیت‌های علی نژاد بهانه‌ای به دست طیف‌های تندرو داد تا به اقدامات نمایشی از قبیل نامه‌نگاری، تحصن و اتهام زنی به نظام دست زده و پای محافل ضد ایرانی را نیز به ماجرای او باز کند. علی نژاد بلافاصله به عنوان نماد خبرنگار آزادی‌خواه در ایران و برخورد قانونی با او به عنوان نماد سرکوب خبرنگاران در ایران از سوی محافل رسانه‌ای غرب مطرح شد. رسانه‌های ضد انقلاب درباره او پیاپی بیانیه و اطلاعیه صادر می‌کردند ، حتی شیرین عبادی آمادگی خود را برای عهده‌دار شدن وکالت او اعلام نمود.

وی پیش از فعالیتش در جریان فتنه در سال 88 هر از گاهی به ایران می‌آمد و یک بار پس از مصاحبه با محمد خاتمی تلاش کرد که با محمود احمدی‌نژاد و علی لاریجانی گفتگو کند او حتی شرط گذاشت که در صورتی نظرات خاتمی درباره ویژگی‌های مثبت احمدی‌نژاد را منتشر می‌کند که رئیس‌جمهور با وی مصاحبه کند. اما به دلیل سوابق بی‌ارزش خبری او، با درخواستش موافقت نشد.

او در سال88 مأموریت داشت تا برای شبکه‌های ضد انقلاب محتوا بسازد از این رو تلاش کرد تا لیدر بعضی از اغتشاشات خیابانی باشد و به افراد خط دهی کند که چه اقداماتی انجام دهند. او قبل از اینکه توسط مأموران امنیتی دستگیر شود توسط افرادی با نام‌های سهیل و سهراب اعرابی که از اعضای منافقین و فرزندان پروین فهیمی از اعضای اصلی مادران پارک لاله بود از مرز ایران خارج شد.

علی نژاد پس از خروج از کشور ضمن دیدن آموزش‌های تکمیلی جاسوسی در دانشگاه آکسفورد، مأموریت جدیدی از سوی MI6 به وی ابلاغ می‌شود که طی آن وی باید با اکانت «OXFORD GIR» در شبکه اجتماعی توییتر به هدایت آشوب‌ها و اغتشاشات داخل ایران بپردازد.مسیح علی نژاد پس از شکست سنگین فتنه در 9 دی با دریافت مأموریت جدید خود از سوی سرویس جاسوسی انگلیس، وظیفه کشته‌ سازی و پیگیری کشته‌شدگان فتنه را بر عهده می‌گیرد. وی با پشتیبانی MI6 و گروهک تروریستی منافقین تلاش می‌کند تا تلفنی با خانواده کشته‌شدگان فتنه مصاحبه کرده و ضمن تحریک آنان به مقابله با نظام، به مظلوم‌نمایی فتنه‌ گران می‌پردازد.

پس از آن، یادداشت نویس روزنامه اعتماد ملی که در محافل مطبوعاتی خود را «جوجه اردک زشت» معرفی می‌کرد در «حلقه ملکوت» به عنوان یکی از منابع اینترنتی رادیو فردا (ارگان رسمی سازمان سیا) و رادیو زمانه (ارگان رسانه‌ای سرویس امنیتی هلند) حضور پیدا کرد. این حلقه، با بودجه مصوب پارلمان هلند برای جنگ نرم رسانه‌ای با ایرانیان و جمهوری اسلامی ایران تأسیس‌شده و مهدی خلجی (مشاور ارشد در مؤسسه واشنگتن، لابی پژوهشی اسرائیل در آمریکا)، مهدی جامی (مدیر رادیو زمانه، ارگان سرویس اطلاعات و امنیت هلند) و عباس معروفی (روزنامه‌نگاری فراری) آن را اداره می‌کنند.

علی نژاد پس از خروج از ایران سلسله اقدامات ضد میهنی خود را در رسانه وابسته به کاخ سفید یعنی «صدای آمریکا» ادامه داد، وی هم اکنون در تلویزیون فارسی صدای آمریکا مشغول همکاری با دستگاه جاسوسی ایالات متحده است. خوراک خبری علی نژاد در اوایل فعالیتش در صدای آمریکا از مصاحبه یا به عبارت صحیح تخلیه تلفنی نمایندگان مجلس تأمین می‌شد ولی اطلاع‌رسانی سایت ها و رسانه‌های داخلی سبب شده تا نمایندگان ناآشنا به سابقه فعالیتی مسیح علی نژاد با درک این مهم از مصاحبه با او امتناع ورزند و وی را مجبور به پیگیری اخبار دست چندم کنند

نخستین کمپین علی نژاد با عنوان «‌آزادی‌های یواشکی» در سال ۹۳ و با همراهی گسترده شبکه اجتماعی فیس‌بوک با این فرد آغاز شد. عمق این همکاری زمانی بیشتر آشکار شد که معلوم شد بخشی از تصاویر منتشرشده در صفحه آزادی‌های یواشکی از تصاویر آرشیوی شبکه‌های اجتماعی مخاطبان – خصوصاً فیس‌بوک‌های آن‌ها- که بدون اجازه از پروفایل آن‌ها خارج و در این صفحه منتشر شده است. هر چند تعدادی از زنان و دختران جوان نیز به دنبال ارضای حس هیجان‌طلبی خاص این دوران تصاویر بی‌حجاب خود را که اغلب از پشت سر و در نقاط خلوت یا در مترو گرفته شده بود برای این کمپین ارسال می‌کردند اما همه این‌ها یک تب گذرا بود که به زودی فروکش کرد و طی چند ماه پس از آغاز همچون کف روی موج از میان رفت.

پس از شکست این طرح، چهارشنبه‌های سفید گام بعدی گروه‌های معاند برای مقابله با عفاف و حجاب زن ایرانی شکل گرفته است. در این کمپین با انتشار نماهنگ‌هایی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از زنان دعوت می‌شود تا چهارشنبه‌ها بدون استفاده از حجاب و با نماد شال سفید در معابر عمومی حاضر شوند و از خودشان عکس و فیلم تهیه و در فضای مجازی منتشر کنند. نحوه برخورد و نوع صحبت کردن این افراد، مشخص می‌کرد که آن‌ها آموزش‌دیده و استخدام‌شده بودند.یکی از این افراد یا به عبارت صحیح بازیگران کلیپ های علی نژاد یاسمن آریایی بود او برای ترغیب دختران دیگر در پروژه «آزادی های یواشکی» فیلم‌هایی از کشف حجاب خودش در اماکن عمومی می‌گرفت و برای علی نژاد ارسال می‌کرد تا او در شبکه صدای آمریکا منتشر کند

شاپرک شجری زاده هم یکی دیگر از همکاران علی نژاد بود که ابتدا از بلوار قیطریه شروع کرد و بعد به دلقک «دختر خیابان انقلاب» تبدیل شد.پس از مدتی این واقعیت بر مردم آشکار شد که او یکی از دوستان علی نژاد است و دوستی وی با او به سال‌ها قبل بر می‌گردد.

شاید اگر از پشت پرده فعالیت‌های علی نژاد با سرویس های جاسوسی آمریکا مطلع نباشیم فکر می‌کنیم که این همه عناد با مردم کشورش چه دلیلی دارد؛ اما زمانی که سایت BBGاسناد قراردادهای او را منتشر کرد دلیل عناد او هم مشخص شد، بی‌پولی بزرگ‌ترین دلیل عناد او با مردم کشورش است.

اسنادِ موجود در وب‌سایتی که به انتشار اطلاعات درباره دولت آمریکا اختصاص دارد حاکی از آن است که «مسیح علی‌نژاد»، فعال رسانه‌ای ضدانقلاب چند قرارداد به ارزش بیش از ۲۳۱ هزار دلار با دولت آمریکا منعقد کرده است.

فارس در همین رابطه نوشت: مطابق اطلاعات منتشرشده در سایت www.insidegov.com مسیح علی نژاد بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ سه قرارداد با «شورای مدیران خبررسانی» (مشهور به «BBG») وابسته به دولت آمریکا منعقد کرده است.

شورای مدیران خبررسانی (BBG)، سازمانی مشتمل بر تمامی آژانس‌های خبری دولت آمریکا است که «صدای آمریکا»، «رادیو فردا»، «رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی» زیر نظر آن فعالیت می‌کنند.

این سه سند قراردادهایی هستند که بین «شورای مدیران خبررسانی» به عنوان کارفرما و «مسیح علی‌نژاد» به عنوان کار پذیر منعقد شده است.

در اولین قرارداد، کارفرما (BBG) موظف به پرداخت ۶۱,۲۵۰ دلار به «مسیح علی‌نژاد» در ازای ارائه خدمات به عنوان مجری، نویسنده و گزارشگر برای بخش فارسی «صدای آمریکا» در بازه زمانی «۲۷ مه ۲۰۱۵» تا «۳۰ سپتامبر۲۰۱۶» (۶ خرداد ۱۳۹۴ تا ۹ مهر ۱۳۹۵) موظف شده است.

قرارداد دوم، پرداخت 600/85 دلار به کار پذیر در ازای وظائف فوق‌الذکر را شامل می‌شود. مدت این قرارداد از ۳۰ ژوئن ۲۰۱۶ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ (۱۰ تیر ۱۳۹۵ تا ۹ تیر ۱۳۹۷) است.

قرارداد سوم نیز با پرداخت ۸۵,۶۰۰ دلار به علی نژاد در ازای کار از تاریخ ۱ جولای ۲۰۱۶ تا ۳۱ آگوست ۲۰۱۷ (۱۱ تیر ۱۳۹۵ تا ۹ شهریور ۱۳۹۶) موافقت شده است.

فعالیت‌های مسیح علی نژاد در فضای مجازی برای تحریک زنان به شکستن قوانین جمهوری اسلامی ایران را در راستای برنامه‌ریزی‌های دولت آمریکا برای اجرای براندازی نرم در ایران عنوان می‌کنند.

 
انتهای متن/

شنبه, 12 مرداد 1398 ساعت 16:36

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید