غارتگری آمریکایی ها در خاک سوریه

منابع خبری از سرقت یک محموله جدید نفت سوریه توسط نیروهای آمریکایی خبر دادند

به گزارش دیده بان، اشغالگران آمریکایی کاروانی از مخازن پر از نفت و تجهیزات نظامی سرقتی از سوریه را به پایگاه خود در فرودگاه «خراب الجیر» در حومه «الیعربیه» منتقل کردند تا از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید به عراق قاچاق کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، یک کاروان متعلق به نیروهای اشغالگر آمریکا متشکل از ۵۰ خودرو که بیشتر آن حامل نفت سرقت شده سوریه هستند با همراهی ۸ خودروی زرهی نظامی نیروهای اشغالگر آمریکایی از منطقه تل خمیس به فرودگاه خراب الجیر در شهرک الیعربیه حرکت کردند.

این گزارش می‌افزاید، این خودروها در فرودگاه خراب الجیر توقف کردند تا هفته آینده به سمت گذرگاه غیرقانونی الولید حرکت کنند.

نیروهای اشغالگر آمریکایی با همکاری شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به "قسد" کنترل بیشتر میدان‌های نفتی در منطقه جزیره سوریه را برای سرقت آن به عهده دارند.

نظامیان وابسته به ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در ادامه سرقت نفت سوریه و محاصره مردم این کشور، در حال تقویت نیروهای خود در شرق سوریه هستند.

منابع خبری ۱۲ مردادماه ۹۹ به نقل از «مظلوم عبدی» فرمانده شبه‌نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) اعلام کردند که این گروه با یک شرکت نفتی آمریکایی قرارداد نفتی بسته است.

وزارت امورخارجه سوریه نیز در همان روز توافق امضاء شده میان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و تأکید کرد که این توافق باطل و غیرقانونی است.

نیروهای دموکراتیک سوریه؛ شبه‌نظامیان کرد وابسته به نظامیان آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بارها تأکید کرده است که این شبه‌نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:ایرنا
انتهای متن/

یکشنبه, 18 ارديبهشت 1401 ساعت 09:50

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید