عراقی ها دوست ودشمن خود را خوب می شناسند

نماینده پارلمان عراق:آمریکا در حق ایران خیانت کرد اما از ایران حمایت دیدیم

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری فارس یک عضو پارلمان عراق اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره اینکه عراقی‌ها فرصت خلاص شدن از دست ایران را دارند، مزخرف‌گویی، تمسخر و تلاش برای گل آلود کردن آب توصیف کرد.

در حالی که تظاهرات‌کنندگان در مقابل سفارت آمریکا در بغداد روز گذشته با اعلام تصمیم خود برای ماندن در مقابل ساختمان سفارتخانه، آمریکایی‌ها را دچار سردرگمی توأم با ترس شدید کرده بودند، «دونالد ترامپ» در توئیتی جدید خطاب به مردم عراق گفت: «میلیون ها عراقی که به دنبال آزادی هستید و از سلطه ایران ناراضی هستید، وقت شما رسیده است!.»

«عبدالامیرالدبی» عضو ائتلاف الفتح در پارلمان عراق در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم گفت:«آمریکا بود که در سال ۲۰۰۳ عراق را اشغال کرد و همه تروریست‌های دنیا را در آنجا جمع کرد و از آ ن زمان خون عراقی‌ها با خودروهای بمب گذاری شده و فشارهای اقتصادی آن ریخته شده است.»

الدبی گفت: «ما به آنها توصیه می‌کنیم دست از دخالت و تعرض به تمامیت ارضی عراق با حمله به نیروهای عراقی یا اجازه دادن به دیگر کشورها برای حمله به الحشد الشعبی بردارند.»

وی افزود: «همه مداخله‌هایی که از سوی کشورهای همسایه صورت می‌گیرد چه از سوی عربستان، ترکیه یا ایران دلیلش حضور آمریکاست که با حمله به این کشور نابودی آن را رقم زد.»

عضو ائتلاف الفتح گفت: «تازه‌ترین اقدام تروریستی آمریکا در عراق آموزش باندهای موسوم به «جوکر» است که در جریان اعتراضات با کشتار، اعدام و به آتش کشیدن اماکن عمومی و خصوصی مرتکب فساد فی الارض می‌شوند. این ها همه کار آمریکا و نه ایران است.»

الدبی با اشاره به اینکه ایران در جنگ برای آزادسازی عراق از چنگ داعش در کنار آن بود، گفت:« ایران به ما کمک تسلیحاتی و تجهیزاتی کرد، بر خلاف آمریکا که از اجرای توافقنامه‌های خود با دولت عراق درباره تسلیح تجهیز و آموزش نیروهایمان شانه خالی کرد و بسیاری از قراردادهای به امضا رسیده با آمریکا درباره هواپیماها و رادارها تاکنون اجرا نشده است با وجود اینکه پولشان را از ما گرفتند.»

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در پیامی در توئیتر مردم عراق را به اقدام علیه ایران فراخواند.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «خطاب به میلیون‌ها نفری که در عراق دنبال آزادی هستند و نمی‌خواهند تحت سلطه و کنترل ایران باشند، اکنون وقت شماست!»

رئیس جمهور آمریکا عصر سه‌شنبه نیز در واکنش به تظاهرات گسترده مردم عراق در مقابل سفارت این کشور در بغداد در حساب توئیتری خود نوشت: «ایران پیمانکار آمریکایی در عراق را کشت و چندین نفر را مجروح کرد. ما قویا پاسخ دادیم و همیشه خواهیم داد. اکنون ایران یک حمله به سفارت واشنگتن در عراق را هماهنگ کرده است. آنها کاملا مسئول آن هستند. علاوه بر آن، ما انتظار داریم عراق از نیروی نظامی خود برای محافظت از سفارتمان در بغداد استفاده کند و همینطور هم به آنها گفته شده است.»
انتهای متن/

چهارشنبه, 11 دی 1398 ساعت 15:51

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید