خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

عدم حمایت انگلیس از آمریکا

جانسون: در صورت جنگ آمریکا با ایران از آمریکا حمایت نمی کنم

«بوریس جانسون»، نامزد اصلی جانشینی ترزا می، نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که اگر آمریکا دست به اقدام نظامی علیه ایران بزند، از واشنگتن حمایت نمی‌کند.

بوریس جانسون در این ارتباط گفت: اگر من نخست‌وزیر شوم آیا از اقدام نظامی علیه ایران حمایت خواهم کرد؟ پاسخ خیر است.

شهردار پیشین لندن و وزیر خارجه سابق انگلیس در عین حال در اظهاراتی خصمانه مدعی اقدامات تنش زا از سوی ایران در منطقه و خواستار توقف آنها شده است.

بوریس جانسون این سخنان را در جریان مناظره‌ای که توسط روزنامه سان در برابر رقیب وی، جرمی هانت برگزار شد، بیان کرد.

در جریان مناظره میان دو نامزد رهبری حزب محافظه کار و نخست وزیری انگلیس، جرمی هانت نیز درباره برخورد نظامی احتمالی میان ایران و آمریکا گفت: فکر می‌کند که نه تهران و نه واشنگتن، هیچکدام در پی به راه انداختن جنگ با طرف دیگر نیستند. هانت افزود: خطری که با آن مواجهیم یک چیز متفاوت است. اینکه در شرایط به شدت بحرانی و شکننده، درگیر یک جنگ تصادفی شویم.

براساس نظرسنجی‌های صورت گرفته بوریس جانسون به عنوان چهره طرفدار برگزیت و خروج سخت از اتحادیه اروپا، از اقبال بیشری برای پیروزی در انتخابات درون حزبی محافظه‌کاران انگلیس و به دست گیری رهبری این حزب برخوردار است.

نتایج انتخابات برای تعیین رهبری حزب محافظه‌کار انگلیس تا ۳۱ تیرماه مشخص خواهد شد.

اگرچه ایران مسأله‌ای محوری برای انتخابات پیش روی حزب محافظه‌کار انگلیس نیست، اما تحولات پرتنش منطقه باعث شده تا نامزدان پست نخست وزیری انگلیس در مصاحبه‌هایشان به موضوع ایران نیز اشاره کنند.
انتهای متن/

سه شنبه, 25 تیر 1398 ساعت 12:51

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید