شکست سنگین عناصر تروریستی در شرق ادلب

حمله تروریست ها به مواضع ارتش سوریه در غرب معرة النعمان دفع شد

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از یک منبع نظامی حاضر در لشکر ۲۵ عملیات ویژه ارتش سوریه که در ادلب حضور دارد، از جزئیات ناکام گذاشتن نقشه تروریست‌ها در غرب شهر «معره النعمان» پرده برداشت. این منبع به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که شماری از عناصر تروریستی ائتلاف «هیئة تحریر الشام» و سایر عناصر وابسته به ترکیه، قصد داشتند به مواضع ارتش سوریه در غرب معره النعمان حمله کنند. وی تأکید کرد، همزمان با این مسئله، بیانیه‌های هواپیماهای شناسایی روسیه نیز حاکی از این بود که شمار زیادی از تروریستها را در اطراف شهرک «دیر سنبل» مشاهده کرده که تجهیزات نظامی زیادی در اختیار دارند. این منبع ادامه داد: «۸۰ فرد مسلح [تروریست] به پنج گروه مساوی تقسیم و هر کدام از آنها در یک مسیر جمع شده بودند» و جنگنده‌های سوری و روس نیز این عناصر را هدف قرار دادند. به گفته منبع مذکور، در جریان این حملات، ۶۰ تروریست کشته و سایر عناصر باقی مانده نیز زخمی شدند. کما اینکه هشت خودروی زرهی از جمله چند خودروی متعلق به ترکیه که در اختیار تروریستها قرار گرفته بود، منهدم شد. این حمله قرار بود همزمان با حمله‌ای صورت گیرد که عناصر جبهه النصره و «اجناد القوقاز» به سمت مواضع ارتش سوریه در غرب شهر راهبردی «سراقب» انجام دادند. ارتش سوریه این حمله تروریست‌ها را نیز دفع کرد. ابتدا عناصر النصره موفق به پیشروی در شهرک «النیرب» شدند، ولی نیروهای سوری، این منطقه را کاملا به تسلط خود درآورد.

ارتش سوریه از چهارم بهمن ماه جاری عملیاتی را در استانهای ادلب و حلب آغاز کرده و همچنان ادامه دارد. ترکیه و سایر حامیان گروه‌های تروریستی، مخالفت خود را با این عملیات اعلام کرده‌اند، ولی نیروهای سوری تأکید دارند که باید سراسر خاک این کشور از تروریستها پس گرفته شود.

هم چنین منابع سوری از کشف تونل‌ها و استحکامات تروریست‌ها در خلال عملیات آزادسازی در حومه غربی حلب و تشدید تحرکات نظامی ترکیه در مناطق مرزی و ورود نظامیان این کشور به شهر الاتارب برای جلوگیری از شکست قریب‌الوقوع گروه‌های تروریستی خبر دادند. به گزارش خبرگزاری سوریه(سانا) از کشف تونل‌ها و استحکامات تروریست‌ها در حومه حلب خبر داد. سانا گزارش داد ارتش سوریه پس از شکست تروریست ها تونل ها و استحکاماتی آنها را در خلال عملیات الراشدین 4 کشف کرد.

 

1768615

 

 

 

1390193 223

 

1395123012500790110347064

 

13981125234206713196846510
انتهای متن/

شنبه, 26 بهمن 1398 ساعت 17:05

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید