سنتکام، حمله به کاروان نظامی آمریکا در سوریه را تأیید کرد

سازمان تروریستی سنتکام (فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا)، امروز (دوشنبه)، حمله به کاروان نظامی آمریکا در شمال شرقی سوریه را تأیید کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی سنتکام در بیانیه‌ای تأیید کرد: «در تاریخ سوم نوامبر (12 آبان ماه)، گشت آمریکا در شمال شرقی سوریه شاهد چندین حملات خمپاره‌ای بود، خمپاره‌هایی در فاصله یک کیلومتری یا کمی بیشتر از جاده‌ای که (کاروان نظامی آمریکا) از آن عبور می‌کرد، فرود آمد. (خمپاره) به گشت برخورد نکرد

سخنگوی این سازمان تروریستی در ادامه افزود که آمریکا حق مسلم دفاع از خود را برای خود محفوظ نگه می‌دارد و امنیت نظامیان این کشور در اولویت قرار دارد.

پیش از این، «یوری بورنکوف» رئیس مرکز روسی آشتی سوریه در یک کنفرانس خبری اعلام کرده بود که واشنگتن، روسیه را در جریان حمله خمپاره‌ای شبه‌نظامیان تحت حمایت ارتش ترکیه به کاروان نظامی آمریکا از شهرک «تل تمر» قرار داده است.

ژنرال یوری بورنکوف رئیس مرکز آشتی سوریه در این مورد گفت: «از طریق خط ارتباطی اجتناب از برخورد [به ما اطلاع داده شد] که یک ستون نیروهای آمریکایی که از جاده ام‌۴ به سمت مرز عراق می‌رفته، در ۶ کیلومتری غرب تل تمر از طرف اراضی تحت کنترل شبه نظامیان ارتش آزاد سوریه که طرفدار ترکیه هستند، هدف حمله قرار گرفته است.

رتش ترکیه ماه گذشته به بهانه «مقابله با تروریست‌ها» و «ایجاد یک منطقه امن برای اسکان آوارگان سوری»، در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه، عملیات نظامی آغاز کرد. آنکارا شبه نظامیان کرد را تهدیدی برای امنیت ملی خود توصیف کرده و می‌گوید این گروه‌ها باید از مناطق مرزی سوریه و ترکیه دور شوند.هرچند عملیات نظامی ترکیه در پی دو توافق آتش‌بس با آمریکا و روسیه از دو هفته پیش به صورت رسمی متوقف شده، اما شبه نظامیان کرد مستقر در شمال سوریه می‌گویند ارتش ترکیه و گروه‌هک «ارتش آزاد» که تحت فرماندهی آنکاراست، همچنان برخی مناطق را در شمال سوریه هدف حمله قرار می‌دهند.
انتهای متن/

دوشنبه, 13 آبان 1398 ساعت 15:32

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید