سناریوی رسانه ای منافقین به خودزنی تبدیل شد

قطع پخش زنده نشست خبری منافقین توسط رسانه های پوشش دهنده

هنوز چند روزی از آخرین اقدام منافقین در واشنگتن که با هماهنگی سعودی‌ها و در موضوع حمله پهپادی به آرامکو عربستان انجام گرفته نگذشته بود که حاشیه‌های مربوط به این نشست بالا گرفته و اخبار آن به خارج از فضای توافق پشت پرده این رسانه‌ها با عناصر منافقین درز کرده است!

ماجرا از این قرار بود که در گرماگرم روزهای بعد از حمله پهپادی به آرامکوی عربستان و تغییرات جهانی در قیمت نفت، سعودی‌ها مدعی شدند که این اقدام با موشک و نه با پهپاد و از خاک ایران صورت گرفته است. در حالی که ارتش و نیروهای مردمی یمن به شکل رسمی مسئولیت این اقدام را پذیرفتند و حتی برخی از داده‌ها و اسناد چگونگی اجرای این عملیات که اثبات کننده نقش یمن در اجرای این عملیات بود را منتشر کردند، عربستان همچنان اصرار داشت که این اقدام توسط یمنی‌ها صورت نپذیرفته و جمهوری اسلامی ایران مستقیماً در آن نقش داشته است!

در همین رابطه وزارت دفاع عربستان سعودی نشستی را در عربستان و با حضور رسانه‌ها برگزار کرد و با طرح همین ادعا سعی نمود تا ایران را مسئول حمله به تأسیسات نفتی آرامکو معرفی کند، اما عدله و اسناد این ماجرا خبرنگاران خارجی حاضر در نشست را راضی نکرد و حتی منجر به اثرات عکس شد!

چند روز بعد از این ماجرا همچنان تلاش‌های مقامات سعودی برای متهم کردن ایران ادامه داشت و مهمترین عدله ارائه شده هم این بود که عربستان از میزان توان نظامی یمنی‌ها اطلاع دارد و بر این اساس اقدام صورت گرفته علیه عربستان از عهده یمن خارج بوده است! در خلال همین فضای به ظاهر داغ رسانه‌ای و پیروی این حادثه به یکباره اعلام شد که اپوزسیون ایران! به اسنادی دست یافته که نقش ایران در حادثه آرامکو را نشان می‌دهد و قصد دارد در نشست خبری در واشنگتن و با پوشش زنده رسانه‌های مطرح دنیا به انتشار این اسناد بپردازد.

آب و تاب منافقین برای نشست خبری در فضای داغ رسانه‌ای پیرو حادثه آرامکو در نهایت منجر به همکاری تعدادی از رسانه‌های مطرح آمریکایی و همچنین رسانه‌های معاند جمهوری اسلامی ایران شد که به صورت زنده اقدام به پخش نشست خبری منافقین نمودند. با شروع نشست خبری منافقین که سعی داشتند خود را به عنوان اپوزیسیون ایران معرفی کنند، معلوم شد که فرقه رجوی سعی دارد از خلال این شوی تبلیغاتی به معرفی خود و کسب شهرت رسانه‌ای بپردازد که البته از این فرقه انتظار هم همین بوده است.

اما با جلو رفتن نشست و زمانی که علیرضا جعفرزاده در تابلوهایی از تصاویر ماهواره‌ای گوگل از ایران نقاطی را پشت سر هم نشان می‌داد و بدون هیچ سندی مدعی می‌شد که این‌ اماکن مربوط به سایت‌های موشکی زیر زمینی ایران هستند و در نهایت نیز یک نقطه را به عنوان محل پرتاب موشک‌های ایران به آرامکوی عربستان معرفی کرد، رسانه‌های پوشش دهنده متوجه شدند که به طور کلی در بازی رسانه‌ای و فریبکاری این فرقه تروریستی قرار گرفته و تریبون خود را به طمع پخش خبری داغ و اسنادی جدید اما به واقع بدون هیچ دستاوردی در اختیار یک فرقه تروریستی قرار داده‌اند تا خودش را معرفی کند!

وقتی به شیوه قطع آنتن تک تک این رسانه‌ها از جمله بی‌بی‌سی فارسی نگاه می‌کنیم که هنوز برنامه به اتمام نرسیده به یکباره آنتن زنده خود را از مراسم منافقین قطع کردند و بعداً نیز هیچ برنامه تکمیلی و تحلیلی در ارتباط با این نشست خبری ارائه نکردند، کاملاً متوجه عصبانیت و پشیمانی این رسانه‌ها از فریبکاری منافقین می‌شویم.

شنیده‌ها در این رابطه حاکی است که مرتبطین رسانه‌ای برخی از همین رسانه‌های مشهور به شدت از این شیوه فریبکاری منافقین که درواقع برای تبلیغ این فرقه بکارگرفته شده بود، انتقاد کرده‌اند و برخی از همین رسانه‌ها نیز معتقدند این اقدام این گروهک فرصت‌طلب و فریبکار باعث شد تا روند عملیات روانی علیه ایران و اتهام دست داشتن در حمله به آرامکو، از اعتبار خارج شده و اثرات خود را از دست بدهد.

رسانه‌هایی که اعتبار خود را خرج بازی و فریبکاری منافقین کرده‌اند، مورد انتقاد گروه های دیگری از اپوزیسیون فراری ایران نظیر سلطنت طلبان قرار گرفته‌اند که چرا این فرقه تروریستی را به عنوان اپوزیسیون ایران معرفی کرده‌اند! در انتقادات صورت گرفته خصوصاً از طرف گروه های سلطنت طلب به این رسانه‌ها عنوان شده که منافقین با سابقه جنایت‌های بسیار در ایران مورد تنفر مردم ایران بوده و ارائه تریبون زنده به این گروهک، اعتبار و نفوذ این رسانه‌ها را حداقل در جامعه ایران از بین خواهد برد.

به نظر می‌رسد عصبانیت رسانه‌های پوشش دهنده نشست منافقین در واشنگتن به خاطر اعتباری که بر سر فریبکاری منافقین از دست داده‌اند، به ابن مسئله منجر خواهد شد که دیگر حاضر نباشند به هیچ عنوان تریبون خود را در اختیار این فرقه تروریستی قرار دهند.
انتهای متن/

شنبه, 20 مهر 1398 ساعت 16:39

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید