سفر مخفیانه مقامات بلندپایه «موساد» به سودان

منابع عبری‌زبان از سفر مخفیانه هیئتی از سازمان جاسوسی «موساد» به سودان پس از وقوع کودتای ارتش خبر دادند

به گزارش دیده بان، روزنامه «اسرائیل هیوم» فاش کرد که اخیرا یک هیئت موساد به صورت مخفیانه و غیر علنی پس از کودتای ارتش سودان، به خارطوم سفر کرده است.

این روزنامه اسرائیلی گزارش داد که هدف از این سفر محرمانه، تضمین ادامه روند عادی‌سازی خارطوم وتل آویو پس از تنش‌های داخلی سودان است.

«اسرائیل هیوم» افزود: سودان یکی از چهار کشوری است که «توافقنامه ابراهام» را برای عادی سازی بین اسرائیل و کشورهای عربی امضا کرده است، اما تاکنون عملاً روابط با اسرائیل را ارتقاء نداده و دفتر نمایندگی دیپلماتیک در این کشور باز نکرده است.

آبان‌ماه سال گذشته، سران آمریکا، سودان و رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای مشترک از توافق برای عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی و سودان خبر داده و اعلام کردند که سودان و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط فی مابین به توافق رسیده‌اند.

سودان پنجمین کشوری عربی است که توافق عادی سازی روابط با اشغالگران را پس از مصر(1979 میلادی)،‌اردن(1994)، امارات و بحرین(2020) امضا کرده است.

مقاومت فلسطین در واکنش به توافق‌نامه امارات و رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این توافق‌نامه به‌معنی نجات اسرائیل و خنجر زدن به پشت فلسطین است و میزان توطئه علیه ملت و آرمان فلسطین را نشان می‌دهد.

 

 

 

 

 

 

منبع:تسنیم
انتهای متن/

سه شنبه, 11 آبان 1400 ساعت 11:40

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید