سرب داغ تنها پاسخ معترضان آمریکایی

در طی سه روز بیش از 160 نفر در خشونت های مسلحانه آمریکا کشته شدند

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روزنامه گاردین در گزارش روز سه شنبه خود اعلام کرد در خشونت‌های مسلحانه‌ای که از جمعه شب تا یکشنبه در آمریکا اتفاق افتاده نزدیک به ۱۶۰ نفر کشته و بیش از ۵۰۰ نفر زخمی شده‌اند. گاردین نوشته این خشونت‌ها کاسه صبر جامعه آمریکا را لبریز کرده است. این خشونت‌ها در آستانه تعطیلات جشن روز «چهارم جولای» (روز استقلال آمریکا) اتفاق افتاده است.

«برایان کمپ»، فرماندار ایالت جورجیا بعد از آنکه ۳۱ نفر هدف تیراندازی قرار گرفته و ۵ نفر جانشان را از دست دادند در این ایالت اعلام وضعیت اضطراری کرد. گاردین می‌گوید با این وجود شیکاگو شاهد بدترین خشونت بوده و یکی از خونین‌ترین روز‌های آخر هفته را تجربه کرده است. در این شهر ۱۷ نفر از جمله یک دختر بچه ۷ ساله جانشان را از دست دادند، یک پسربچه ۱۴ ساله و ۶۳ نفر دیگر زخمی شدند. خشونت‌های مسلحانه در آمریکا پدیده‌ای جدا از «تیراندازی‌های کور» (تیراندازی یک فرد به سمت جمعیت) در این کشور است که وقوع آن‌ها بحث‌های مهمی درباره لزوم تجدیدنظر در قوانین حمل سلاح در آمریکا را بر سر زبان‌ها می‌اندازد. با آنکه تیراندازی‌های کور در آمریکا به طور گسترده در رسانه‌ها پوشش داده می‌شوند، خشونت‌های مسلحانه چندان مورد توجه رسانه‌های آمریکا قرار نمی‌گیرند. با آنکه این پدیده در اکثر شهر‌های آمریکا شیوع دارد، شهر شیکاگو بدترین آمار‌ها را دارد و یکی از خشن‌ترین و جرم‌خیزترین شهر‌های آمریکا محسوب می‌شود. پژوهشگران هنوز نتوانسته‌اند این پدیده را تبیین کنند. در مقاله‌ای که سال ۲۰۱۷ در اندیشکده آتلانتیک ارائه شده آمده که پژوهشگران و تحلیلگران هنوز به اجماع بر سر دلایل این موضوع نرسیده‌اند.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا تا به حال چندین بار در اظهاراتی که نژادپرستانه تعبیر شده گفته زندگی در شیکاگو از افغانستان هم بدتر است.
انتهای متن/

چهارشنبه, 18 تیر 1399 ساعت 14:36

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید