خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

سازمان ملل:اسرائیل عامل جنایت علیه بشریت است

کشتار فلسطینی ها در نواز عزه عامل گزارش سازمان ملل است

تیم تحقیق سازمان ملل متحد روز پنج‌شنبه اعلام کرد نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به دلیل کشتار فلسطینی‌ها در جریان مقابله با راهپیمایی‌های «بازگشت» در نوار غزه، احتمالا جنایت جنگی و حتی جنایت علیه بشریت مرتکب شده‌اند و باید محاکمه شوند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این هیأت مستقل در گزارش خود نوشت: «نیروهای امنیتی اسرائیل تظاهرات‌کنندگان فلسطینی‌ای را کشته و زخمی‌ کرده‌اند که هنگام هدف قرار گرفتن کسی را در معرض تهدید مرگ یا جراحت جدی قرار نداده بوده و در درگیری‌‌ها نیز نقش مستقیم نداشته‌اند»

این هیأت می‌گوید اطلاعات موثقی در خصوص کسانی که مسئول کشتارها بودند، از جمله تک‌تیراندازها و فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی در اختیار دارد. «میشل باچلت» کمیسیونر عالی حقوق بشر قرار است این اطلاعات را در اختیار دیوان بین‌المللی کیفری قرار دهد.

از سال گذشته تظاهرات‌هایی در مرز نوار غزه و فلسطین اشغالی به منظور اعتراض به محاصره این منطقه توسط رژیم صهیونیستی صورت گرفت. این تظاهرات‌کنندگان به رسمیت شناختن حق پناهندگان فلسطینی برای بازگشت به خانه‌هایشان در فلسطین اشغالی را خواستار هستند.

رژیم صهیونیستی مدعی شده نیروهایش به این دلیل شروع به شلیک کردند که جلوی حمله شبه‌نظامیان مسلح به مرز را بگیرند.

با این حال به نوشته پایگاه اینترنتی «کمیساریای عالی حقوق بشر»سازمان ملل، «سانتیاگو کانتوت» رئیس کمیسیون مستقل تحقیق بر روی اعتراضات در فلسطین اشغالی گفت: «این کمیسیون برای باور اینکه در خلال راهپیمایی بزرگ بازگشت، سربازان اسرائیلی‌ مرتکب نقض حقوق بین‌المللی بشر و قوانین بشردوستانه شده‌اند دلایلی منطقی دارد. برخی از این تخلفات، می‌تواند شامل جنایت جنگی یا جنایت علیه بشریت باشد و باید فوراً توسط اسرائیل مورد تحقیق قرار گیرد»

این کمیسیون می ۲۰۱۸ و به‌منظور بررسی نقض حقوق بشر در قلمرو فلسطین اشغالی و در پی تظاهرات گسترده غزه در این سال تشکیل شد.

در جریان راهپیمایی‌های بازگشت که از فروردین ماه امسال آغاز شده، تاکنون بیش از ۱۶۰ فلسطینی شهید و چند هزار نفر هم زخمی شده‌اند. بر اساس گزارش‌های مستند، اغلب این افراد مستقیما هدف گلوله تک‌تیراندازهای ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفته‌اند.
انتهای متن/

شنبه, 11 اسفند 1397 ساعت 10:13

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید