رژیم صهیونیستی جعلی و بی هویت

روزنامه صهیونیستی هاآرتص : آیا واقعا «اسرائیل» یک کشور است؟!

به گزارش دیده بان «یولی تامیر» یادداشت نویس روزنامه صهیونیستی هاآرتص با طرح یک سوال چالشی تحت این عنوان که «آیا اسرائیل یک کشور است؟» نوشت: اسرائیل معیارهای لازم برای یک کشور را ندارد چراکه مرزهای شمالی و جنوبی اسرائیل مشخص نیست و تنها یک سازمان سیاسی است که قلمرو آن مورد اختلاف در داخل و خارج است.

وی افزود: اسرائیل فاقد اقتدار لازم در بین شهروندان خود است. استقلال سیاسی اسرائیل محدود و تا حد زیادی وابسته به سیاست‌های آمریکاست.

 براساس تعاریف بین المللی «کشور» در تقسیمات جهانی، محدوده‌ای از کره زمین است که در آن یک ملت زندگی می‌کنند و نام آن نیز در سازمان ملل متحد به ثبت رسیده‌است.

کشورها به وسیله مرزهای بین‌المللی از یکدیگر تفکیک می‌گردند و غالباً دارای یک حکومت مرکزی هستند. همچنین در کشورها باید دارای قدرت اعمال حاکمیت خود باشند.

اکثر شاخص های فوق برای رژیم صهیونیستی قابل تعریف نیست، این رژیم که به طور غیر قانونی روی اراضی غصبی فلسطین تشکیل شد، به طور مشروط از سوی سازمان ملل به عنوان یک کشور پذیرفته شد تا در ادامه مشخصات یک کشور را برای خودش ایجاد نماید. اما صهیونیست‌ها در 72 سال اخیر از اشغال فلسطین هنوز نتوانسته اند هیچ یک از مولفه های تعریف رسمی یک کشور را برای خود ایجاد کنند.

 

 

unnamed

 

 

 

 

 

 

منبع:قدسنا

 
انتهای متن/

دوشنبه, 28 مهر 1399 ساعت 09:10

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید