روایتی نو از فداکاران عرصه سلامت

مستند «مسیحا دم» روایتی متفاوت از زندگی پزشکان برجسته کشورمان است

روایت کودکی تا حالِ چهره‌های ماندگار این مرزوبوم که در خانواده ا‌ی اصیل متولد شدند و با وجود تمامی محرومیت‌ها و شرایط سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حاکم بر جامعه در دوران کودکی، نوجوانی و جوانی، به عشق خدمت به مردم در رشته‌ پزشکی تحصیل کردند و علی رغم تمامی امکانات و پیشنهادات خوبی که از طرف سایر کشور‌ها به آن‌ها ارائه می شد، ایران را برای کار و خدمت انتخاب کردند. شجاعانه، صادقانه و فداکارانه ماندند و با وجود تمامی تحریم‌های تحمیل شده به کشورمان و بعضاً بی مهری‌ها و نواقصی که در سیستم‌های مدیریتی پزشکی در کشور وجود دارد، صبورانه ایستادگی کردند و در خط مقدم سلامت کشور جنگیدند.

به واسطه‌ همین زندگی پر بار و ارزشمند و زیست اخلاق مدارانه، دیدن و شنیدن صحبت‌های این عزیزان از زبان خودشان گنجینه‌ ارزشمندی است. مخصوصاً برای جوانان جامعه تا الگو‌های این آب و خاک را بشناسند و بدانند که با حفظ امید و روحیه‌ تلاشگری می توان بر تمامی محرومیت‌ها و محدودیت‌ها پیروز شد.

مجموعه مستند «مسیحادم» به تهیه کنندگی و کارگردانی «مجید فتاحی» از ۱۴ فروردین ماه، هر هفته شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۸:۲۵ از شبکه ۱ سیما پخش می شود.

 

 

 

 

 

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای متن/

چهارشنبه, 18 فروردين 1400 ساعت 09:59

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید