خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

رهبر انقلاب: ما به تعهدات خود در برجام و حتی بالاتر از آن عمل کرده‌ایم

سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار که به مناسبت چهلمین سال برپایی نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب صورت گرفت، ضمن تبریک ایام میلاد حضرت امام رضا(ع)، «توجه دادن دلهای مردم به ذکر الهی» را از ویژگی‌های مهم نماز جمعه برشمردند و افزودند: ویژگی دیگر نماز جمعه، «اجتماع مؤمنان» و «زمینه‌سازی برای همدلی، یکپارچگی و تألیف قلوب» است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان صریح وزیر امور خارجه درباره 11 تعهد برجامی اروپایی‌ها در مقابل ایران و عمل نکردن آنها حتی به یک تعهد، گفتند: وزیر امور خارجه که واقعاً زحمت هم می‌کشد و ملاحظات دیپلماتیک هم دارد، به‌صراحت از عمل نکردن اروپایی‌ها حتی به یکی از تعهداتشان سخن می‌گوید.

ایشان خاطرنشان کردند: ما به تعهدات خود در برجام و حتی بالاتر از آن عمل کرده‌ایم و حالا که به‌علت رفتار آنها شروع به کاهش اجرای تعهداتمان کرده‌ایم، اروپایی‌ها طلبکارانه و با پررویی می‌گویند "چرا این کار را می‌کنید؟".

ایشان تأکید کردند: شما اروپایی‌ها که هیچ یک از تعهدات خود را اجرا نکرده‌اید، به‌چه‌حقی از ما می‌خواهید که به تعهدات خود پایبند باشیم؟ بدانید که ما تازه کاهش تعهدات را شروع کرده‌ایم و این فرایند قطعاً ادامه خواهد یافت.
انتهای متن/

چهارشنبه, 26 تیر 1398 ساعت 11:14

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید