رد پای آمریکا در ترانزیت مرگ

نماینده روسیه: نیروهای اطلاعاتی آمریکا در قاچاق مواد مخدر از افغانستان دست دارند

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری فارس نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان اظهار کرد: برخی اعضای اطلاعات آمریکا که روسیه را به توطئه‌چینی همراه با اعضای طالبان متهم می‌کنند، خود در قاچاق مواد مخدر از افغانستان نقش دارند.

"ضمیر کابلوف" در این باره تصریح کرد: آن افسران فوق‌العاده اطلاعاتی آمریکا که ما را به چیزهای مختلفی متهم می‌کنند، در قاچاق مواد مخدر نقش دارند. هواپیماهای آن‌ها از قندهار، بگرام (فرودگاهی نزدیک کابل)، به هر جا که بخواهند- آلمان، رومانی- بدون هیچ‌گونه بازرسی، پرواز می‌کنند. هر شهروند کابل می‌تواند و آماده است که در این باره با شما صحبت کند.

در ۲۶ ژوئن (۶ تیر)، نیویورک تایمز گزارشی را منتشر و در آن ادعا کرد یک واحد اطلاعات ارتش روسیه که هویت آن معلوم نیست، به شبه‌نظامیان طالبان در ازای کشتن سربازان آمریکایی و دیگر سربازان ائتلافی در افغانستان، پاداش ارائه کرده است. در ۲۹ ژوئن (۹ تیر)، دیمتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، این ادعا را مورد انتقاد قرار داد و آن را ساختگی و "فریب پر شاخ و برگ" خواند. در ۲۷ ژوئن (۷ تیر) نیز وزارت خارجه روسیه انتشار ابتدایی این مطلب را اشتباه عمدی نامید.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا طی یک پست توییتری در ۲۸ ژوئن (۸ تیر) نوشت، اطلاعات آمریکا این اطلاعات را معتبر نمی‌داند. دیوان عالی روسیه در ۱۴ فوریه ۲۰۰۳ (۲۵ بهمن ۱۳۸۱)، طالبان را یک گروه تروریستی اعلام کرد. فعالیت‌های این سازمان افراطی در روسیه غیرقانونی است.
انتهای متن/

دوشنبه, 16 تیر 1399 ساعت 11:18

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید