خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

دولت عراق به تحریم های علیه ایران توجهی نمی کند

 

سید عمار حکیم:روابط با ایران در راستای بر چیده شده تروریسم در منطقه است .

سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی عراق در جلسه‌ای درخصوص روابط عراق با کشورهای منطقه اظهار داشت: روابط عراق با کشورهای همسایه از سوی دیگر کشورها تحت نظر است، همه کشورها به رفتار عراق توجه می‌کنند تا نحوه تعامل بغداد با کشورهای همسایه را مشاهده کنند و بدین ترتیب شیوه خود تعامل با عراق را مشخص کنند.

وی با بیان اینکه ایران معتقد است که دولت کنونی عراق درک بیشتری نسبت به وضعیت منطقه دارد، گفت: حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به‌زودی سفری بسیار مهم و در مقطعی حساس به عراق انجام خواهد داد. این امر نشان از اهتمام ویژه دو کشور برای گسترش و تقویت روابط فی‌مابین در بالاترین سطح دارد.

رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی عراق با اشاره به فشار آمریکا به عراق برای تبعیت از تحریم‌های ایران عنوان کرد: دولت کنونی عراق درخصوص تحریم‌های اعمالی علیه ایران، به فشارهای آمریکا تن نداده است. دولت عراق در تلاش است تا بر اساس قوانین بین‌المللی، منافع عراق و ارزش‌های اخلاقی و انسانی، توازن را در روابط خود با دیگر کشورها حفظ کند.

حکیم ادامه داد: کشورهای همسایه، نحوه تعامل دولت عراق با ایران را زیر نظر دارند که آیا این روابط تعاملی متوازن است یا همان‌طور که برخی عراق را متهم می‌کنند، دنباله‌روی دیگران است. آن‌طور که به‌نظر می‌رسد روابط دولت عراق با ایران روابطی متوازن است که با کشور همسایه برقرار می‌شود، این امری است که همه کشورهای همسایه از بابت آن، مطمئن هستند.

وی همچنین با تاکید بر تلاش برای برچیده شدن بساط تروریسم در منطقه افزود: پس از فرار تروریست‌ها از سوریه، این افراد در بیابان‌های مرزی میان سوریه و عراق پراکنده می‌شوند و با وجود استقرار یگان‌های نظامی در این مناطق، کنترل این عناصر تروریستی بسیار دشوار خواهد بود.

رهبر جریان حکمت ملی تصریح کرد: تساهل سیاسی برخی از کشورهای همسایه درخصوص موضوع تروریسم در سال‌های گذشته، تاثیر چشمگیری در گسترش و دامنگیر شدن گروه‌های تروریستی و اندیشه‌های افراط‌گرایانه داشته است.

حکیم با اشاره به حمایت برخی از کشورها از گروه‌های تروریستی عنوان کرد: حمایت‌های سیاسی، رسانه‌ای و مالی برخی از کشورها از عناصر تروریستی و همچنین نقل و انتقال ایمن آنها در این کشورها مانع از ریشه‌کن شدن نهایی گروه‌های تروریستی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نگرانی کنونی برخی از کشورها از حضور تروریسم در مرزهایشان ناشی از اقدامات گذشته‌ خود آنهاست.

رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی عراق در پایان تاکید کرد: امکان بازگشت تروریسم به‌شکلی گسترده همان‌طور که در سال‌های گذشته روی داد، وجود ندارد اما تلاش‌ها و عملیات‌های تروریستی وجود خواهد داشت که مستلزم پاسخ قاطع و کوبنده از جانب ماست.
انتهای متن/

شنبه, 11 اسفند 1397 ساعت 10:32

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید