دفاع امارات از اسلام ستیزان

وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه از سخنان توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه دفاع کرد

به گزارش دیده بان پس از ماجرای انتشار کاریکاتورهای موهن در فرانسه و کشته شدن یک معلم فرانسوی به سبب نشان دادن آن کاریکاتورها در کلاس، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه به دفاع از این اقدام پرداخت و اعلام کرد، جلوی انتشار این کاریکاتورها را نمی‌گیرد؛ مسأله‌ای که موجی از اعتراض در کشورهای مختلف جهان اسلام ایجاد کرد.

اما «انور قرقاش» وزیر مشاور دولت امارات عربی متحده در امور خارجه در مصاحبه با روزنامه آلمان «دی ولت» گفت، گمان نمی‌کند که ماکرون در اظهاراتش، ابراز تمایل به طرد مسلمانان کرده باشد.

وی افزود: باید واقعا آنچه ماکرون در سخنرانی‌اش گفته، گوش کرد. وی نمی‌خواهد مسلمانان را در غرب منزوی کند و کاملا حق دارد.

قرقاش ادامه داد، مسلمانان باید به شکل بهتری متحد شوند، این حق دولت فرانسه است که به موازات مقابله با افراط گرایی و مهار جامعه، راه‌های دستیابی به این هدف را جستجو کند.

این مقام اماراتی به مواضع «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه نیز گریز زد و گفت، اردوغان به محض آنکه شکاف یا نقطه ضعفی می‌بیند آن را برای افزایش نفوذ خود به کار می‌گیرد؛ وی هیچ زمانی آماده مذاکره نمی‌شود مگر اینکه خط قرمزها به او نشان داده شود.

 

 

 

 

 

 

 

منبع:فارس
انتهای متن/

دوشنبه, 12 آبان 1399 ساعت 17:32

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید