درگیری دوباره میان مزدوران سعودی و اماراتی

طی درگیری میان نیروهای وابسته به عربستان و امارات در جنوب یمن ۱۶ تروریست کشته و زخمی شدند

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی که از حمایت عربستان سعودی برخوردار هستند بار دیگر در شهر أبین با نیروهای شورای انتقالی جنوب وابسته به امارات متحده عربی درگیر شدند.

بر اساس این گزارش، در این درگیری‌ها دستکم ۶ تن از نیروهای منصور هادی و ۱۰ تن از نیروهای شورای انتقالی جنوب کشته شدند.

بنابر اعلام منابع محلی، جنگنده‌های عربستان نیز با پوشش هوایی از نیروهای منصور هادی در این درگیری‌ها حمایت کرده‌ اند.

نیروهای رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن اعلام کردند که آماده هستند شهر زنگبار مرکز أبین را از تسلط نیروهای شورای انتقالی جنوب خارج کنند.

درگیری‌ بین نیروهای وفادار به منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن و نیروهای شورای انتقالی جنوبی در استان أبین از روز دوشنبه آغاز شده است.

نیروهای شورای انتقالی جنوب تحت حمایت امارات کنترل شهرهای زنگبار و جعار در استان أبین را در اختیار دارند و نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن مورد حمایت عربستان از شمال مأرب تا جنوب أبین را در کنترل خود دارند.

شورای انتقالی جنوب یمن در سال ۲۰۱۷ پس از برکناری «عیدروس الزبیدی» استاندار پیشین عدن با حمایت ابوظبی تشکیل و هدف آن استقلال مجدد بخش جنوبی یمن اعلام شد.

ائتلاف کشورهای عربی به سرکردگی عربستان از ۲۶ مارس۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) به بهانه بازگرداندن منصور هادی به قدرت یمن را هدف حمله‌های خود قرار داده‌اند. این در حالی است که پس از گذشت بیش از پنج سال از این جنگ، ائتلاف سعودی هیچ دستاوردی در یمن کسب نکرده است.
انتهای متن/

چهارشنبه, 22 مرداد 1399 ساعت 16:14

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید