دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی منتشر کرد
در دیدار فرستاده پوتین با شمخانی چه گذشت

دبیر شورای عالی امنیت ملی با یادآوری بدعهدی آمریکا و برخی کشورهای منطقه در مذاکرات قبلی مربوط به آتش بس، بر ضرورت ایجاد و اخذ ضمانتهای لازم برای استمرار آتش بس در حلب و فاصله گیری مسلحین از حومه این شهر تأکید کرد.

به گزارش دیده بان، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تأکید کرد: "الکساندر لاورنتی اف" فرستاده ویژه پوتین رئیس جمهور روسیه که به تهران سفر کرده است، با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و هماهنگ کننده اقدامات سیاسی، نظامی و امنیتی ایران با سوریه و روسیه، دیدار و گفتگو کرد.
شمخانی در این دیدار با اشاره به دستاورهای ارزشمند ارتش سوریه در آزادسازی شهر استراتژیک حلب که حاصل ابتکار عمل ایران، روسیه، سوریه و جبهه مقاومت بود، اظهار داشت: آزادسازی حلب موجب شد که بار دیگر سیاستهای غرب و حامیان منطقه ای آنان در ایجاد و پشتیبانی از تروریسم و دفاع همه جانبه سیاسی، رسانه ای و نظامی از عناصر شکست خورده تکفیری در معرض نگاه و قضاوت افکار عمومی جهانی قرار گیرد.
شمخانی با تشریح رویکردهای جمهوری اسلامی ایران در خصوص چگونگی خروج عناصر مسلح باقی مانده در حلب و همچنین تخلیه شهروندان غیرنظامی، مجروحان و سالخوردگان در شهرکهای فوعه و کفریا، افزود: درحالی که مجموعه توان سیاسی و رسانه ای جبهه غربی - عربی - عبری برای تولید و انتشار اخبار غیر واقعی درمورد تلفات انسانی در حلب بسیج گردیده، کوچکترین صدایی درمورد ضرورت خارج کردن مجروحان و سالخوردگان که بیش از سه سال در شهرکهای فوعه و کفریا در محاصره تروریستها هستند، شنیده نمی شود.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با یادآوری بدعهدی آمریکا و برخی کشورهای منطقه در مذاکرات قبلی مربوط به آتش بس، بر ضرورت ایجاد و اخذ ضمانتهای لازم برای استمرار آتش بس در حلب و فاصله گیری مسلحین از حومه این شهر تأکید کرد و اظهار داشت: مجموعه ظرفیتهای موجود باید برای تقویت امداد رسانی به مردم رنج کشیده حلب و ایجاد شرایط امن همراه با خدمات ضروری برای حضور ساکنین با محوریت دولت سوریه بسیج شود.
شمخانی با اشاره به تجربه موفق همکاری های مشترک میان دولتهای ایران، روسیه و سوریه در مبارزه با تروریسم و حامیان آنها، گفت: با توجه به افزایش پیچیدگی های سیاسی و نظامی بحران سوریه، و ضرورت اتخاذ راهکارهای مشترک برای مدیریت شرایط پیش رو افزایش رایزنی مقامت سه کشور در سطوح مختلف اجتناب ناپذیر است.
الکساندر لاورنتی اف فرستاده ویژه پوتین رئیس جمهور روسیه نیز که برای ملاقات با علی شمخانی و تبیین رویکردهای روسیه پس از آزادسازی حلب به تهران سفر کرده است، در جریان این ملاقات دیدگاه های روسیه برای افزایش هماهنگی های نظامی، امنیتی، سیاسی و میدانی در سوریه را تشریح کرد.
انتهای متن/

یکشنبه, 28 آذر 1395 ساعت 14:38

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید