خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525

دادستان کل: نتیجه ادعای شکنجه کارگر هفت تپه بی اساس بود

نتیجه تحقیقات هیئت کارشناسی دادستان درمود شکنجه اعلام شد

حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در پاسخ به این پرسش که آیا گزارش نمایندگان دادستانی کل درباره ادعای اسماعیل بخشی تکمیل شده است یا خیر اظهار داشت: تحقیقات هیات کارشناسی در خصوص ادعای فرد مزبور پایان یافته و گزارش آن تکمیل شده است.

دادستان کل کشور در پاسخ به این سوال که آنچه در رسانه ها به نقل از وی مبنی بر دروغ بودن ادعای شکنجه منتشر شده، نتیجه گزارش و تحقیقات این هیات بوده است یا خیر افزود: بله و در رسانه ها اعلام کردیم.

منتظری اعلام کرد: مشخص شده خبر شکنجه کارگر شرکت نیشکر هفت تپه از اساس دروغ بوده و هیچ‌گونه ضرب و جرح و شکنجه ای در کار نبوده است. او یک فرد و کارگر عادی نبوده و چه بسا برای سرپوش گذاشتن به جرایم خود مسئله شکنجه را مطرح کرده است.

دادستان کل کشور گفته است: متاسفانه این خبر (خبر شکنجه) را برای برداشت‌هایی که با اهداف سیاسی خودشان داشته‌اند، منتشر کرده‌اند چون این فرد، یک کارگر عادی نبوده است و به لحاظ ارتباطاتی که داشته و به لحاظ جرایمی که مرتکب شده بود و چه بسا برای سرپوش گذاشتن به آن جرایم، مسئله شکنجه را مطرح کرده است.اسماعیل بخشی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه است که ۲۷ آبان در جریان اعتراض‌ کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت و 21 آذر با قرار وثیقه 400 میلیون تومانی آزاد شد.او پس از آزادی ادعا کرد که در ایام بازداشت مورد شکنجه های بدنی و روحی قرار گرفته است. این مساله واکنش های بسیاری را برانگیخت به طوری که رئیس قوه قضاییه هفته گذشته دادستانی کل کشور را مامور کرد تا موضوع را بررسی کند و دادستان کل هم هیاتی از کارشناسان این نهاد را برای بررسی مساله مامور کرد.
انتهای متن/

سه شنبه, 25 دی 1397 ساعت 16:10

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید