خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

حمایت صدر اعظم آلمان از برجام

شکاف بر سر ایران مرا بسیار اندوهگین می‌کند

صدر اعظم آلمان امروز در نشست امنیتی مونیخ در واکنش به درخواست معاون رئیس جمهور آمریکا از کشورهای اروپایی برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران، از تصمیم قدرت‌های اروپایی برای پایبندی به این توافق دفاع کرده و از آن به عنوان یک "تکیه‌گاه برای اعمال فشار غرب" نام برد.

به گزارش روزنامه شیکاگو دیلی هرالد، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، امروز در نشست امنیتی مونیخ گفت که شکاف (میان اروپا و آمریکا) بر سر ایران «مرا بسیار اندوهگین می‌کند». او در عین حال اصل تفاوت‌ها را بی‌اهمیت جلوه داد.

مرکل در ادامه مدعی شد: «من شاهد برنامه موشک‌های بالستیک هستم، من شاهد فعالیت‌های ایران در یمن و بالاتر از همه در سوریه هستم»

وی در این باره افزود: «تنها چیزی که در این موضوع بر سر آن اختلاف داریم این است که آیا با خروج از تنها توافق باقی‌مانده به هدف مشترکمان، هدف فرونشاندن خطر یا پیشرفت مشکل ساز ایران کمک می‌کنیم یا از طریق نگه داشتن تکیه‌گاه کوچکی که شاید برای اعمال فشار در زمینه‌های دیگر می‌توان از آن استفاده کرد، به آن (هدف مشترکمان) کمک بیشتری کنیم؟»

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا در بخشی از سخنان تکراری خود در نشست ضد ایرانی ورشو، متحدان اروپایی واشنگتن را به تلاش برای از بین بردن تحریم‌های آمریکا علیه ایران متهم کرد و از آن‌ها خواست از توافق هسته‌ای خارج شوند.

وی در این باره گفت: ناراحت‌کننده است که برخی از شرکای ما در میان رهبران اروپایی تقریباً هیچ کمکی نکرده‌اند. در واقع آن‌ها رهبری تلاش برای ایجاد مکانیسم‌هایی برای از بین بردن تحریم‌های ما را به دست گرفته‌اند.

پنس گفت، طرح ایجاد شده توسط اتحادیه اروپا برای تسهیل تجارت با ایران، تلاشی برای از بین بردن تحریم‌های آمریکا علیه حکومت ایران بود..

او در تلاش برای همراه کردن اروپایی‌ها به نقض توافق بین‌المللی برجام و تفرقه افکنی میان دولت و ملت ایران در اظهاراتی مداخله‌جویانه گفت: وقت آن رسیده است که شرکای اروپایی ما از توافق هسته‌ای ایران خارج شده و در اعمال فشار اقتصادی و دیپلماتیک لازم در جهت فراهم آوردن صلح، امنیت و آزادی سزاوار مردم ایران و منطقه به ما ملحق شوند.
انتهای متن/

یکشنبه, 28 بهمن 1397 ساعت 16:27

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید