خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

جاسوسی اسرائیل از قطر به سفارش امارات

همکاری مقامات اماراتی با مراکز جاسوسی اسرائیل نشان می دهد که اماراتی ها برای جاسوسی از قطر حاضر به انجام هر کاری هستند.

به گزارش موسسه دیده بان ،به نقل از شبکه تلويزيوني نبا؛ با روشن شدن ابعاد جدید همکاری امارات با شرکت های جاسوسی رژیم صهیونیستی، وزارت امور خارجه قطر اعلام کرد گزارش های رسانه ای را در این باره را با دقت هرچه بيشتر پیگیری خواهد کرد. محسن العلوی خبرنگار این شبکه با بیان این مطلب افزود درپی گزارش اخیر روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز درباره همکاری امارات با یک شرکت اسرائیلی برای جاسوسی علیه تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر، یک منبع در وزارت امور خارجه قطر اعلام کرد کشورش به صورت دقیق گزارش های رسانه ای را درباره همکاری طرف ها و شخصیت های دولتی بلندمرتبه اماراتی با شرکت های اسرائیلی برای جاسوسی از طریق گوشی های تلفن همراه علیه کشورها و شخصیت های سیاسی مختلف از جمله شخصیت های دولتی قطری بررسی خواهد کرد.

خبرگزاری رسمی قطر (قنا) به نقل از یک منبع رسمی که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد گزارش های رسانه ای اخیر و آشکار شدن همکاری امارات با شرکت های جاسوسی اسرائیلی نشان مي دهد مشکل تصمیم گیران سیاست خارجی امارات عمیق و قدیمی است و این گزارش ها سؤالات متعددی را درباره ریشه های بحران کشورهای حاشیه خلیج (فارس) مطرح می کند و اینکه طرف هایی که این بحران را به راه انداخته اند چه زمان زیادی را برای نابودی همکاری بین کشورهای حاشیه خلیج (فارس) اختصاص داده اند. همچنین مقامات دوحه به این نکته اشاره کرده اند که بحران کنونی علیه قطر با عملیات تروریستی الکترونیکی و هک کردن خبرگزاری رسمی قطر آغاز شد و اکنون گزارش های اخیر رسانه ای تأیید می کند سلسله تجاوزها علیه قطر به زمان پیش از هک خبرگزاری رسمی قطر باز می گردد.

یک مسئول قطری تأکید کرد وزارت امور خارجه قطر هرگونه تلاش برای نقض حریم شخصی افراد و نقض حاکمیت کشورها از طریق تلاش برای جاسوسی علیه مقامات دولتي را محکوم می کند و خواهان پایبندی شرکت های ارائه دهنده تکنولوژی های ارتباطی به قوانین و عرف های معمول بین المللی است و از جامعه جهانی می خواهد امنیت فضای دیجیتالی را به صورت قانونی تحت کنترل داشته باشند.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا به تازگي از تلاش امارات برای جاسوسی علیه تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و یک شاهزاده سعودی و شماری از نیروهای معارض در کشورهای همسایه از طریق گوشی های تلفن همراه پرده برداشته است. این روزنامه با استناد به پیام های الکترونیکی که به تازگي فاش شده است مقر شرکت های سازنده برنامه های کنترل کننده که امارات از آن درخواست کمک کرده است در اسرائیل مستقر هستند و مسئولان اماراتی از این شرکت ها خواسته اند گفتگوهای تلفنی امیر قطر و شاهزاده متعب بن عبدالله فرمانده سابق گارد ملی سعودی را شنود کنند.

همچنین طبق این گزارش سران امارات به مدت یک سال است که از برنامه های جاسوسی اسرائیلی استفاده می کنند به طوری که گوشی های تلفن همراه معارضان داخلی و خارجی به دستگاه های کنترل کننده و نظارتی تبدیل شده است.
انتهای متن/

یکشنبه, 11 شهریور 1397 ساعت 09:31

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید