تکرار سناریوی سال 2014 آمریکا

انتقال داعش از سوریه به عراق

صباح العکیلی تحلیلگر امور سیاسی عراقی ،روز جمعه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی الاتجاه درخصوص تلاش های آمریکا برای تکرار سناریوی سال 2014 میلادی از طریق منتقل کردن 13 هزار تروریست از سوریه به عراق و ملزم کردن دولت بغداد برای استقبال از آنها هشدار داد.

وی افزود: سفارت آمریکا بسیاری از فعالیت های مشکوک را مدیریت می کند و این درحالی است که دولت اختیار نظارت بر سفارت آمریکا در بغداد را ندارد.

العکیلی گفت: آمریکا بویژه بعد از خارج کردن نیروهایش از سوریه به سمت عراق و تقسیم این نیروها در دو پایگاه عین الاسد در استان الانبار و القیاره در منطقه موصل تلاش می کند که نقشه جدیدی برای حضور خود در عراق اجرا کند.

وی تصریح کرد: نقشه آمریکا روی ایجاد هرج و مرج در عراق و تکرار سناریوی سال 2014 میلادی از طریق ملزم کردن دولت برای پذیرش 13 هزار تروریستی است که آنها را همراه با نیروهای خود از سوریه به عراق منتقل کرد.

العکیلی گفت: تعیین مهلت یک ماه برای اخراج نیروهای آمریکایی وارد شده از سوریه به عراق به تعویق خواهد افتاد و آمریکا بار دیگر اراده خود را بر دولت عراق تحمیل خواهد کردند.

وی افزود: سفارت آمریکا فعالیت های مشکوکی را در بغداد مدیریت می کند؛ خصوصا در رابطه با تحریک مردم و تماس با برخی رهبران.

این تحلیلگر امور سیاسی گفت: دولت نمی تواند درقبال آنچه در داخل این سفارتخانه می گذرد، نظارت یا تحقیقاتی انجام دهد زیرا براساس پروتکل و قوانین، خاک سفارت متعلق به کشور دیگری است و نه عراق.
انتهای متن/

شنبه, 04 آبان 1398 ساعت 11:13

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید