تقدیر قابل تامل از تحقیر آمریکایی ها در دنیا
رهبر معظم انقلاب به پاسداران بازداشت کننده متجاوزان امریکایی نشان فتح اعطا کردند

شماری از فرماندهان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از دست رهبر معظم انقلاب «نشان فتح» دریافت کردند.شماری از فرماندهان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در بازداشت تفنگداران متجاوز امریکایی نقش داشتند، از دست رهبر معظم انقلاب «نشان فتح» دریافت کردند.

سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و چهار تن از فرماندهان این نیرو که در جریان توقیف شناورهای امریکایی و بازداشت تفنگداران متجاوز امریکا در محدوده جزیره فارسی، اقدام شجاعانه و به هنگام کرده بودند، به افتخار دریافت «نشان فتح» از دست حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده معظم کل قوا نائل شدند.

فرمانده کل قوا همچنین با تشویق درجه و ارشدیت به سایر فرماندهان و کارکنان مربوط به این عملیات حسب درخواست ستاد کل نیروهای مسلح موافقت کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای روز 4 بهمن نیز با پاسداران جوان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که با شجاعت در مقابل ورود نظامیان امریکایی به آب‌های جمهوری اسلامی ایران اقدام و متجاوزان را بازداشت کرده بودند، دیدار کردند و آنان را از نزدیک مورد تفقد قرار دادند.

مقام معظم رهبری همچنین در سخنان کوتاهی، این اقدام ستایش برانگیز نیروی دریایی سپاه پاسداران را شجاعانه و همراه با ایمان خواندند و خاطر نشان کردند: «کار شما بسیار عالی، جالب و به هنگام بود و در واقع باید این حادثه را کار خدا دانست که امریکایی‌ها را به آبهای ما کشاند تا با اقدام به هنگام شما، آن گونه با دست‌هایی که بر سر گذاشته بودند، بازداشت شوند.»

دو شناور رزمی امریکایی که در تاریخ 22 دی به طور غیرقانونی وارد آب‌های ایران شده بودند، توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران توقیف شدند؛ با وجود این، 10 ملوان امریکایی و شناورهایشان کمتر از 24 ساعت پس از رایزنی های فشرده در آب‌های بین المللی رها شدند.

در همین حال، شماری از مقام‌های نیروی دریایی امریکا توقیف این دو شناور را شکستی مفتضحانه برای واشنگتن قلمداد کردند.
انتهای متن/

یکشنبه, 11 بهمن 1394 ساعت 15:31

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید