خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

تشکر مقامات هندی از خلبانان نیروی هواییشان

 

وزیر خارجه هند:پاکستان از مراکز آموزش تروریسم داخل کشورش خبر دارد

ویجی گوکهال(Vijay Gokhale) ، وزیر خارجه هند در یک کنفرانس خبری در دهلی‌نو (پایتخت این کشور) از حمله هوایی به یک مرکز آموزشی گروه تروریستی «جیش محمد» در پاکستان خبر داد.

یک منبع دولتی دیگر هم از کشته شدن ۳۰۰ شبه نظامی این گروه در این حمله خبر داده است، این در حالی است که پاکستان بروز هر گونه تلفات را انکار کرده است. این حمله پس از آن صورت گرفت که هند اعلام کرد اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می‌دهد این گروه حملات بیشتری را در دستور کار دارد.

وزیر خارجه هند گفت: با توجه به خطرات قریب‌الوقوع، یک حمله پیشگیرانه بسیار ضروری بود.

وی افزود: وجود چنین مراکز آموزشی که ظرفیت آموزش صدها نفر را دارد نمی‌تواند بدون اطلاع دولت پاکستان باشد. تعداد زیادی از افراد این گروه در مرکز آموزشی بلکوت در دره‌های دوردست واقع در استان خیبر پختون‌خوا کشته شده‌اند.

گوکهال افزود: مولانا یوسف ازهر، داماد مسعود ازهر (رهبر جیش محمد)، فرمانده این کمپ آموزشی است.

این گزارش هنوز از سوی مقامات حکومت هند و نظامیان هندی تأیید نشده است،‌ ولی راهول گاندی، رهبر کنگره ملی هند (Indian National Congress) با نشر یک پیام تبریک در حساب توئیتر خود، از خلبانان نیروی هوایی هند قدردانی کرده است.

اگر ورود هواپیماهای هند به کشمیر و تحت نظر پاکستان تائید شود، این اولین باری خواهد بود که از سال ۱۹۷۱ تاکنون، چنین واقعه‌ای صورت می‌گیرد و افزایش تنش میان دو کشور را نشان می‌دهد.

گفتنی است، یازده روز پیش، ۴۱ سرباز هندی در نتیجه حمله انتحاری در کشمیر تحت کنترل هند کشته شدند. این حمله که مسئولیت آن‌ را یک گروه شبه نظامی مستقر در پاکستان برعهده گرفت، باعث افزایش تنش و حملات لفظی میان اسلام‌آباد و دهلی‌نو شد. در همین راستا هند در واکنش به این اقدام،‌ تعرفه گمرکی کالاهای پاکستان را ۲۰۰ برابر کرد.

منبع: رویترز
انتهای متن/

چهارشنبه, 08 اسفند 1397 ساعت 17:35

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید