ترکش عملیات های مقتدرانه اطلاعاتی بر سینه برایان هوک

رمزگشایی از استعفای اجباری برایان هوک مدیر «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان صبح روز 11 مرداد خبری از خبرگزاری های داخلی و خارجی مخابره شد که باعث بهت و حیرت همگان شد و آن دستگیری «جمشد شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر» طی عملیات پیچیده سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات بود، شخصی که تحت حمایت کامل سرویس های اطلاعاتی آمریکایی و صهیونیستی بود و به اذعان خودش برخی از عملیات های تروریستی و خرابکارانه در کشورمان را مدیریت و پشتیبانی کرده است. کسی که دستش به خون بسیاری از هموطنان مظلوم و بی گناهمان آلوده است و از جمله اقداماتش می توان به انفجار حسینیه سیدالشهدا شیراز در سال 87 اشاره نمود که باعث شهادت 14 نفر و زخمی شدن 215 نفر از عزاداران حسینی گردید.

از زمان انتشار این خبر تا ساعت ها باور آن برای بسیاری از رسانه های خارجی سخت و دشوار بود ، اما پس از اعلام رسمی آن ، این خبرگزاری ها مجبور به پذیرش حقیقت شدند. رسانه های خارجی از جمله خبرگزاری های آمریکایی مانند آسوشیتدپرس ابتدا سعی در ایجاد خبرسازی های دروغین و هم چنین ایجاد عملیات روانی پیرامون این موضوع داشتند تا آن را به حاشیه ببرند که در این کار ناکام ماندند.

دستگیری شارمهد آن چنان ضربه محکمی به سرویس های اطلاعاتی دشمن وارد کرد که پس لرزه های آن هم اکنون نیز قابل مشاهده است. درحالی که درست یک هفته از این دستگیری می گذرد ، برایان هوک نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران از سمت خود استعفا داد.

او که پس از خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت 97 از سوی وزیر امورخارجه آمریکا رئیس «گروه اقدام ایران» شد تا هفته گذشته که از سمت خود برکنار شود در طی دو سال گذشته از هیچ تلاش و اقدامی برای ضربه زدن به ملت ایران دریغ نکرد و تمام هم و غم خود را معطوف به این کار کرد.

او که پس از روی کارآمدن هدف خود را همراهی و اجرایی کردن سیاست فشار حداکثری ترامپ بر علیه ایران اعلام کرد، این کارگروه را بازوی اجرایی سیاست های دولت ترامپ بر ضد ایران نامید تا به خیال خود بتواند سیاست تغییر رژیم در ایران را عملیاتی کند.

از جمله اقدامات او و تیم تحت مدیریتش می توان به تلاش برای اجماع سازی بر علیه ایران و رایزنی با سایر کشورها در جهت تغییر رفتار ایران و تلاش مذبوحانه برای قطع دسترسی کشورمان به منابع مالی مانند فروش نفت( شعار به صفر رساندن فروش نفت ایران ) و در واقع اجرا و پیاده سازی تمامی تحریم های ممکن نام برد.

هوک و گروه اقدام ایران در این مدت از هیچ تلاشی برای نیل به اهداف خصمانه خود دریغ نورزیدند، وی حتی با دشمنان قسم خورده ملت ایران، اعضای گروهک تروریستی منافقین دیدار کرد و درصدد بود تا درقبال قول حمایت و پشتیبانی از آنان شاید بتواند با استفاده ابزاری از آنان به هدف خود نزدیک تر شود.

به نظر می رسد دستگیری شارمهد تیر خلاصی بر پیکر نیمه جان سیاست فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی ایران بود که در نهایت باعث شد برایان هوک مجبور به استعفا شود. درواقع با کناره گیری اجباری وی تمامی مسئولیت و تبعات شکست سیاست فشار حداکثری ترامپ بر گردن او می افتد و دولت آمریکا با این کار از فشار روانی بر روی خود می کاهد.

اکنون کاملا مبرهن است که دولت جنایتکار آمریکا به ریاست دونالد ترامپ در طی چهار سال گذشته و خصوصا از سال 97 پس از خروج آمریکا از برجام و در پیش گرفتن سیاست فشار حداکثری بر علیه کشورمان نه تنها به هیچ موفقیتی دست پیدا نکرده است بلکه جز شکست و خسارت هیچ عایدی نداشته اند.

دستگیری دو تن از مهره های خودفروخته و خائن به ملت ایران ( جمشید شارمهد و روح الله زم) که در چارچوب عملیاتی کردن فرامین اربابان خود یعنی آمریکا و اسرائیل ، با اقداماتشان باعث کشته شدن تعدادی از هموطنانمان و تحمیل خسارت های بسیاری به کشور شده بودند ، این پیام روشن را به استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار می دهد که خیال خام خود را برای اعمال فشار و بروز ناامنی در ایران را به گور خواهد برد.
انتهای متن/

سه شنبه, 21 مرداد 1399 ساعت 15:53

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید