ترامپی ها،تهدید تروریستی جامعه آمریکا

طرفداران ترامپ می‌توانند به بزرگترین تهدید تروریستی جامعه آمریکا تبدیل شوند

 به گزارش دیده بان، "پیتر نویمن"، از کارشناسان ترور و مسائل سیاسی و استاد مطالعات امنیت در کینگ کالج لندن و رئیس مرکز بین المللی مطالعات افراط گرایی در گفتگویی با "ان تی وی" آلمان به مسئله افراط گرایی و تهدیدات تروریستی بالا در جامعه آمریکا پرداخته و با توجه به حمله اخیر طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در پاسخ به این پرسش که خطر چنین اقدامات خشونت باری در روزهای آینده چقدر است گفت: خطر جدی در این باره وجود دارد. هم اف بی آی و هم وزارت امنیت داخلی آمریکا در این باره هشدارهایی داده اند. این خطر تنها واشنگتن یا اطراف محل مراسم تحلیف بایدن را تهدید نمی کند، بلکه در تمام 50 ایالت آمریکا وجود دارد.

وی افزود: اما خبر خوب این است که نهادهای امنیتی مطمئنا بهتر از هفته گذشته آماده شده اند. با این همه نمی توان احتمال وقوع خشونت را منتفی دانست و به نظر من این احتمال وجود دارد.

این کارشناس ترور غربی در ادامه این گفتگو تصریح کرد: بسیاری کارشناسان تعجب کرده اند که چرا این اتفاق زودتر نیفتاده است. پتانسیل خشونت فوق العاده ای از طرف طرفداران ترامپ که به او وفادار هستند وجود دارد. این افراد در یک دنیای موازی با آمریکا زندگی می کنند و اعتقاد دارند انتخابات به سرقت رفته و ترامپ همچنان رئیس جمهور قانونی این کشور است. ترامپ تا هفته گذشته همچنان می توانست طرفدارانش را آرام نگه دارد، اما حالا که مشخص شده هیچ یک از تلاش های قبلی منجر به تغییر در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نشده است این طرفداران ترامپ خود کنترل امور را به دست گرفته اند. اگر به آنچه این افراد به آن اعتقاد دارند واقف شویم می فهمیم که خشونت رخ خواهد داد. آنچه که ما هفته گذشته دیدیم گام نخست بود و پایان این جنبش نبود.

نویمن در ادامه این گفتگو تصریح کرد: ما طی چهار سال گذشته شاهد ظهور یک جنبش افراطی تحت ریاست جمهوری ترامپ بودیم که در آن طرفداران متعصب ترامپ با تئوری های توطئه و راستگرایان افراطی ارتباط برقرار کردند.

وی از ظهور جنبشی افراطی در دوران ترامپ خبر داد که کاملا سیستم آمریکا را رد کرده و تنها سیستم ترامپ را قانونی می دانستند. به گفته نویمن این جنبش موسوم به QAnon بسیار خطرناک است و به اعتقاد آن ها بعد از ترامپ دیگر هیچ سیستمی قانونی نیست.

نویمن این افراد را بسیار مسلح و خشونت طلب ارزیابی کرد که بسیاری از آن ها آموزش نظامی دیده اند. وی افزود: در گزارش ها دیده می شود که این افراد مصمم هستند انتخابات به زعم خود غیر قانونی را با ابزار مسلحانه تغییر دهند. این یک جنبش بسیار خطرناک است که بسیاری در آن عضو هستند.

نویمن در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: اگر ما این طور تخمین بزنیم که طرفداران ترامپ حدود 1 میلیون نفر باشند و تنها یک درصد آن ها خشونت طلب باشند در این صورت حدود 10 هزار عنصر خطر افراطی در آمریکا وجود خواهد داشت. من اطمینان دارم که این جنبش طی چند سال آینده تهدید تروریستی قابل توجهی خواهند بود.

وی در بخش دیگری از این گفتگو از افزایش خطر تروریسم در آمریکا در سال های آینده خبر داد و پیش بینی کرد که از طرف جنبش های طرفدار ترامپ در آمریکا بزرگترین تهدید تروریستی برای این کشور ایجاد شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:تسنیم
انتهای متن/

شنبه, 27 دی 1399 ساعت 14:51

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید