به بهانه پرونده ديپلمات ايرانى!

در موضوع پرونده دیپلمات بازداشت شده توسط پلیس آلمان وکلا باید نقش آفرینی کنند

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از پایگاه خبری قانون آنلاین یوسف رضا ادیب زاده وکیل دادگستری در یادداشتی بر لزوم نقش آفرينى جامعه حقوقدانان در موضوع ديپلمات بازداشتى تاکید کرد وی گفت بارها در رسانه ها ديده ايم وقتى درختى مثلا در خيابان وليعصر قطع مى شود يا جنگلى يا ساحلى مورد هجوم زباله هاى پلاستيكى قرار مى گيرند، فعالان و دوستداران محيط زيست دست به كار مى شوند و كمپين راه مى اندازند و آستين ها را بالا مى زنند... يا هنگامى كه حيوانى آزار مى بيند و يا جوجه هايى دفن مى شوند، كمپين نه به خشونت عليه حيوانات به راه مى افتد و حاميان و دوستداران حيوانات دست به كار مى شوند...

در پرونده ديپلمات جمهورى اسلامى ايران كه دو سال از بازداشت ايشان توسط پليس آلمان مى گذرد، يك كنوانسيون بين المللى كه براى تقويت روابط دولت ها و تضمين انجام مأموريت هاى نمايندگان آنان وضع شده است نقض مى شود و آب از آب تكان نمى خورد!

كنوانسيون روابط ديپلماتيك ١٩٦١ وين از جمله كنوانسيون هاى مهم بين المللى است كه نه تنها گسترش همكارى ها و احترامات متقابل را موجب شده بلكه مسير انجام وظائف ديپلماتيك و مناسبات كارى مأموران دولتى را هم هموار نموده است.

حال اگر قرار باشد يك دولت بنابر تفسير و توجيه خود به نقض صريح مواد آن مبادرت ورزد طبيعتا سبب خواهد شد دكترينى باطل و انحرافى از مسير صحيح كنوانسيون شكل گيرد و اين يعنى برداشتن قدمى به سمت متروك شدن اين كنوانسيون بين المللى.

به نظر بنده همانطور كه در يادداشت آن وكيل محترم آمده است چنين موضوعى حقوقى واكنش اهل خود را مى طلبد و دقيقا اين وكلا و حقوقدانان هستند كه همچون فعالان حمايت از محيط زيست و يا معترضين به خشونت عليه حيوانات مى بايست آستين ها را براى بقاى يك كنوانسيون بين المللى و جلوگيرى از ايجاد رويه هايى غلط و تشتت آفرين بالا بزنند...
انتهای متن/

سه شنبه, 21 مرداد 1399 ساعت 10:00

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید