باج ولیعهد سعودی برای حفظ آبرو

افشاگری مدیر نتفلیکس علیه مقامات سعودی و «بن‌سلمان»

 به گزارش دیده بان مدیر شرکت پخش آنلاین فیلم و سریال «نتفلیکس» فاش کرد که عربستان سعودی در قبال حذف ویدیوئی علیه ولی‌عهد این کشور در این شبکه، حاضر شده است به این شرکت اجازه دهد فیلم‌هایی منافی عفت عمومی و هنجارهای عمومی عربستان سعودی پخش کند.

«رید هستینگز»، مدیر شرکت مذکور روز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «سی‌.ان.ان» آمریکا گفت که در سال میلادی گذشته با فشار مقامات سعودی مجبور شده است یکی از بخش‌های برنامه «پاتریوت آکت» را از شبکه خود حذف کند.

او در پاسخ به سؤال مجری شبکه سی.‌ان‌.ان گفت که تصمیم به حذف این بخش از برنامه که در آن از محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی به دلیل قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار سعودی در کنسول‌گری سعودی در استانبول انتقاد شده بود، تصمیم سختی بود.

او گفت که شرکت مجبور شده است این فیلم را حذف و پخش آن را صرفاً به کانال این شرکت در یوتیوب محدود کند.

رید هستینگز در ادامه از باج مقامات سعودی به شرکت نتفلیکس پرده برمی‌داد و می‌گوید: «خُب در مقابل، ما توانستیم محتوای [تولیدی] دیگر خودمان را در نتفلیکس عربستان سعودی قرار دهیم؛ مانند برنامه‌های هم‌جنس‌بازی، بی‌بندو‌باری و آموزش سکس که در اختیار کاربران سعودی قرار گرفت».

مدیر نتفلیکس گفته این اقدام، به‌راحتی صورت نگرفته و نگرانی‌هایی در این باره وجود داشته ولی به گفته وی، این اقدام آن هم در عربستان سعودی، «گام خوبی» بوده است.

 

 

 

منبع:فارس
انتهای متن/

دوشنبه, 24 شهریور 1399 ساعت 12:38

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید