خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

افشای همدستان بن سلمان در پرونده قتل خاشقچی

برملا شدن سند بسیار سری از دیوان پادشاهی سعودی

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان و نقل از الخلیج‌آنلاین، «محمد المسعری» معارض عربستانی «سندی درز شده» از دیوان پادشاهی سعودی را منتشر کرده است که نقش مصر در هماهنگی با تیم امنیتی سعودی برای ترور «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد در دوم اکتبر در استانبول را نشان می‌دهد.

دیوان پادشاهی سعودی در این سند با عنوان «بسیار سرّی و نامه‌ای سرّی» که به «عباس کامل» رئیس دستگاه اطلاعات مصر و مدیر دفتر «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری مصر ارسال کرده است، به پیشنهاد دولت مصر جهت همکاری امنیتی و اطلاعاتی در پرونده قتل خاشقجی پاسخ می‌دهد.

طبق این نامه درز شده، سه نفر از عناصر تیم ترور خاشقجی عازم قاهره شدند که شامل «ماهر المطرب» یکی از اعضای تیم حمایت از «محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی، و نیز «صلاح الطبیقی» پزشک متخصص کالبدشکافی و سرهنگ «منصور ابا حسین» بودند. این تیم راس ساعت 10 صبح روز جمعه 28 سپتامبر 2018 با یک هواپیمای متعلق به نیروهای هوایی پادشاهی سعودی، وارد قاهره شد.

در پایان این سند، از رئیس دستگاه اطلاعاتی مصر به دلیل هماهنگ‌شدن در عملیات ترور خاشقجی، با اسم رمز «شکار گران‌بها» تقدیر شده است.پیشتر روزنامه «ینی‌شفق» ترکیه در اکتبر گذشته به نقل از منابع رسمی، که نامشان فاش نشد، گفته بود که تیم ترور خاشقجی بعد از ارتکاب جنایت در کنسولگری سعودی در استانبول، با دو فروند هواپیما این شهر را ترک کرد. یکی از این هواپیماها از نوع «گلف استریم» عازم مصر شد و پس از یک روز از آنجا به سمت ریاض حرکت کرد.

اما دومین هواپیما از نوع «گلف استریم جی 450» استانبول را به سمت شهر دبی ترک کرد و سپس از آنجا عازم ریاض شد.

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی، در تاریخ 10 اکتبر 2018 در کنسولگری کشورش در استانبول به صورت وحشیانه‌ای به قتل رسید. گزارش‌ها حاکی‌ست که «محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی آمر اصلی این جنایت بوده است.
انتهای متن/

سه شنبه, 02 بهمن 1397 ساعت 18:14

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید