خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

از اعلام شکست داعش در سوریه توسط آمریکا تا ارسال تجهیزات نظامی

 

ورود 60 کالمیون آمریکایی تجهیزات نظامی به سوریه

باوجود اعلام شکست داعش از سوی ائتلاف آمریکایی، واشنگتن حدود 60 کامیون جنگ‌افزار، خودروی زرهی و کمکهای نظامی و لجستیک از کردستان عراق وارد شرق سوریه کرد.

آمریکا در حال وارد کردن تجهیزات جدید و بیشتر به شرق سوریه است در حالی که شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (تحت حمایت آمریکا) سوم فروردین ماه جاری از تسلط بر شهرک «الباغوز» واقع در استان دیرالزور (شرق سوریه) و پایان داعش خبر دادند.

«مصطفی بالی» مسئول مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کرده بود که «الباغوز آزاد و پیروزی نظامی در برابر داعش محقق شد... و پس از جانفشانی‌های زیاد، [امروز] خبر نابودی داعش را اعلام می‌کنیم»

اما گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- امروز شنبه 17 فروردین اعلام کرد که برای چهارمین بار متوالی مشاهده کرده که از منطقه کردستان عراق سلاح و تجهیزات نظامی وارد مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک در شرق سوریه شده است.

دیدبان خبر داد که ائتلاف آمریکا موسوم به ضد داعش، حدود 60 کامیون حامل جنگ‌افزار، خودروی زرهی و کمکهای نظامی و لجستیکی از کردستان عراق وارد منطقه شرق فرات کرده است.

این گروه در ادامه تأکید کرد که 10 کانتینر سوخت نیز به همراه 60 کامیون مذکور وارد مناطق تحت تسلط شبه‌نظامیان کُرد تحت‌الحمایه آمریکا شده است.

دیدبان همچنین گفت که طی چهار بار گذشته که از زمان اعلام سیطره نیروهای کُرد و آمریکایی بر شرق فرات می‌گذرد، تا کنون بیش از 560 کامیون حامل سلاح و تجهیزات وارد این منطقه شده است.

دیدبان 25 مارس گذشته اعلام کرد که هنوز پیروزی نیروهای دموکراتیک در برابر داعش در شرق فرات اعلام نشده بود که نیروهای ائتلاف آمریکا، صدها کامیون حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی وارد این منطقه کردند.

شبه‌نظامیان کُرد در حالی مدعی ادامه مبارزه برای شکست بقایای داعش هستند که بارها اخبار مربوط به توافق آنان به همراه نظامیان آمریکا با این گروه منتشر شد و آمریکا اخیرا توانست بیش از 50 تن طلا را از چنگ داعش خارج کند.

توافق کُردها و نیروهای آمریکایی با داعش مسبوق به سابقه است؛ به گونه‌ای که در جریان تسلط بر شهر رقه که مرکز خلافت خود خوانده داعش بود، شبه‌نظامیان کُرد چهار هزار داعشی را از این شهر خارج کرده و به دیرالزور انتقال دادند تا در این منطقه با ارتش سوریه بجنگند.
انتهای متن/

یکشنبه, 18 فروردين 1398 ساعت 15:18

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید