اضمحلال درونی رژیم نامشروع صهیونیستی

رئیس اسبق دستگاه امنیت عمومی رژیم صهیونیستی: موجودیت اسرائیل ممکن است به زودی از بین برود

به گزارش دیده بان، رئیس اسبق دستگاه امنیت عمومی رژیم صهیونیستی (شاباک) نسبت به خطرات قریب الوقوع برای موجودیت این رژیم هشدار داد.

«یووال دیسکین» روز جمعه در یادداشتی برای روزنامه «یدیعوت آحارونوت» درباره خطرات موجودیتی برای رژیم صهیونیستی پس از یک نسل (۲۵ سال) هشدار داد و متذکر شد این خطرات نه از سوی دولت‌های خارجی، بلکه داخلی است.

این مقام سابق صهیونیست تاکید کرد: اگر در برهه کنونی به شرایط سروسامان ندهیم، زمان باارزشی را از دست می‌دهیم و شاید بعد از یک نسل موجودیتمان از بین برود.

دیسکین بحران سیاسی را که امروز رژیم صهیونیستی تجربه می‌کند و عدم موفقیت در تشکیل یک کابینه پایدار و با ثبات را "نمایش سیاسی کم ارزشی" توصیف کرد، که جایگزین تقابل با موضوعات استراتژیک شده است.

رئیس سابق شاباک در بخشی از یادداشت خود با طرح این پرسش آیا اسرائیل دارای انسجام اجتماعی و مصونیت اقتصادی و نیروی نظامی- امنیتی است که تداوم وجودش را پس از یک نسل تضمین کند؟، می‌نویسد: من در مورد تهدید هسته‌ای ایران، موشک‌های حزب الله یا اسلام سلفی صحبت نمی‌کنم، من در مورد تغییرات جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی صحبت می‌کنم که ماهیت کشور‌ها را تغییر می‌دهد و پس از یک نسل تهدیدی برای موجودیت آن‌ها محسوب می‌شود.

در ادامه این یادداشت یادآور می‌شود: اختلافات داخلی در حال عمیق شدن است، در حالی که شکاف بین راست و چپ بیشتر از شکاف بین یهودیان و اعراب شده است، عدم اعتماد به نهاد‌های دولت مرکزی در حال افزایش است، فساد در نهاد‌های محلی و ملی بیداد می‌کند، همبستگی اجتماعی بسیار کم است و رهبری ما فاقد الگو‌ها و الگو‌های شخصی است. بسیاری از ما ثمره ذهنیت خشمگین میکی زوهر (رئیس ائتلاف در کنست) هستیم. روشن است که شورای منطقه‌ای به نام اسرائیل قادر به اداره بسیاری از مناطق از جمله «النقب»، «الجلیل»، «القدس و یا بنی براک» نیست.

کابینه به اصطلاح ائتلافی رژیم صهیونیستی که خود پس از مدتها کش و قوس تشکیل شده بود، نتوانست خیلی دوام بیاورد و اختلافات بنیامین نتانیاهو و بنی گانتس بالاخره منجر به انحلال کنست و رفتن به سوی چهارمین انتخابات پارلمانی ظرف دو سال شد. هر چند برنامه ریزی برای برگزاری انتخابات کنست در اوایل ماه مارس صورت گرفته، اما بعید است این انتخابات پایانی بر بحران های داخلی رنگارنگ ناشی از همه گیری کرونا، فساد مالی نخست وزیر خود و تزلزل سیاسی در اراضی اشغالی باشد.

 

 

 

 

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای متن/

یکشنبه, 03 اسفند 1399 ساعت 11:11

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید