اسرائیل پروش دهنده گروه های تروریستی در منطقه است

اظهارات معاون وزیر خارجه سوریه در مورد اتفاقات تروریستی در منطقه

«فیصل المقداد»، معاون وزیر خارجه سوریه تحولات مربوط به سوریه و مبارزه این کشور و برخی مناطق لبنان در برابر تروریسم، هجمه غربی علیه ایران و توطئه‌های آمریکایی در منطقه، همه و همه ثابت می‌کند که محور مقاومت ادامه دارد.

فیصل المقداد اظهار داشت: «تاریخ این را ثبت خواهد کرد که اسرائیل تروریست‌هایی را پرورانده که درصدد نابودی جایگاه سوریه و نقش آن در منطقه هستند»

وی که با شبکه المنار گفت‌وگو می‌کرد، افزود: «هر کس علیه سوریه [در جنگ علیه تروریسم] قرار بگیرد، در واقع در کنار اسرائیل و اهداف آن در تضعیف منطقه قرار گرفته است».

وی خاطرنشان کرد، امت‌های منطقه هیچ آینده‌ای نخواهند داشت، مگر در صورتی که به محور مقاومت بپیوندند، چون محور شرف، عزت و پیروزی است.

معاون وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه «هیچ کس نباید در حمایت از محور مقاومت و پیوستن به آن تردید کند»، گفت که «ما از این دست حمایت‌ها استقبال می‌کنیم، به جای اینکه مثل برخی‌ از طرح آمریکا علیه سوریه و تجاوز اسرائیل علیه لبنان استقبال کنیم».

وی به نشست‌هایی که در ارتباط با تحولات سوریه و حل سیاسی بحران این کشور برگزار شده، اشاره کرد و گفت، سیزده نشستی که تاکنون برگزار شده، هر یک «گامی رو به جلو» محسوب می‌شود.

فیصل المقداد اضافه کرد: «در نشست آینده در نور سلطان (آستانه) قزاقستان موضوعاتی مانند آتش‌بس در ادلب که به دلیل جنایت‌های دولت اردوغان تحقق نیافته است و حمایت‌های ترکیه از گروه‌های تروریستی مانند جبهه النصره مورد بررسی قرار خواهد گرفت».

معاون ولید المعلم تاکید کرد که ترکیه و امثال آن باید به جای ماجراجویی و استقرار تجهیزات گسترده در مناطق سوری، در مواضع خود تجدیدنظر کنند.

وی تاکید کرد که دوره استعمار و هیمنه به پایان رسید و آنها باید بدانند که ملت سوریه و دیگر ملت‌های آزاد منطقه و محور مقاومت استعمارگری را نخواهند پذیرفت.
انتهای متن/

یکشنبه, 23 تیر 1398 ساعت 13:29

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید