ادامه کشتار سیاه پوستان در آمریکا +فیلم

یک مرد سیاه‌پوست دیگر  در تیراندازی پلیس آمریکا در جنوب ایالت کالیفرنیا کشته شد

 به گزارش دیده بان در پی تیراندازی پلیس آمریکا یک شهروند سیاه‌پوست دیگردر جنوب کالیفرنیا به قتل رسید.پلیس هویت این مرد را «مارک متیو بندر جونیور» ساکن ۳۵ ساله شهر سن برناردینو معرفی کرده و مدعی شده او سابقه‌دار است و در پرونده‌اش یک دستگیری به دلیل تلاش برای قتل ثبت شده است. پلیس همچنین مدعی است هنگام برخورد افسر پلیس با وی، او از جیبش اسلحه‌ای را بیرون کشیده بود.

در ویدئوی منتشر شده از سوی پلیس به مدت نه ثانیه از این حادثه، برخورد خشن افسر پلیس با این مرد و بعد تیراندازی به سمت او دیده می‌شود.

در پی تیراندازی مرگبار پلیس به سوی این شهروند آمریکایی، ده‌ها نفر جمعه شب برای اعتراض به خیابان‌های سن برناردینو آمدند. معترضان تقاطعی را که نزدیک محل اصابت گلوله به این مرد است، مسدود کردند و شعارهایی علیه پلیس سر دادند.

این در حالی است که از اوایل خردادماه و پس از اقدام افسر پلیس «مینیاپولیس» ایالت «مینه‌سوتا» در قتل «جورج فلوید» شهروند ۴۶ ساله سیاهپوست آمریکا از طریق فشردن زانو بر روی گردنش به مدت ۹ دقیقه، اعتراضات سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا از شهر مینیاپولیس آغاز شد و به دیگر شهرهای آمریکا و حتی کشورهای دیگر نیز گسترش یافت.

 

 

 

 

 

 
انتهای متن/

دوشنبه, 05 آبان 1399 ساعت 11:21

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید