خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

اخطار جدی کنگره به ترامپ برای عزل او از کاخ سفید

شرمن: ترامپ اطلاعات بسیار حساس را در اختیار وزیر خارجه روسیه قرارمیدهد

براد شرمن، سناتور دموکرات از ایالت کالیفرنیا در اظهارنظری در این رابطه که در توئیترش هم منتشر شد، ضمن تأکید بر اینکه این اقدام در راستای منافع آمریکا بوده و هرگز اهداف حزبی و جناحی را دنبال نمی‌کند، گفت: دلیلی وجود ندارد که این طرح در کنگره مطرح نشود. هر روزی که سپری می‌شود، دونالد ترامپ نشان می‌دهد که رفتنش از کاخ سفید به نفع کشور خواهد بود.شرمن در این رابطه تأکید کرد: کارشکنی در اجرای عدالت واضح‌ترین و بهترین جرم جنایی است که ترامپ در دوره ریاست‌جمهوری‌اش تا به امروز آن را مرتکب شده است.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام ، هیچ ارتباطی با رقابت‌های حزبی نداشته، بلکه اصلی‌ترین هدف دفاع از قانون اساسی است که ترامپ در حال نقض آن است.

شرمن با اشاره به تحقیقات صورت‌گرفته در پرونده‌های ترامپ گفت: نتایجی که تا کنون از تحقیقات به دست آمده و نیز شهادت‌ها و اطلاعات کسب‌شده به تنهایی برای عزل ترامپ کافی هستند، نیازی وجود ندارد که منتظر بمانیم تا تمامی تحقیقات به اتمام رسیده و لیست بلند و کاملی از اقدامات احتمالی ترامپ را دریافت کنیم، ما دلایل واضح و قانع‌کننده‌ای در رابطه با گناهکار بودن ترامپ در کارشکنی در اجرای عدالت در اختیار داریم، پس وقت آن فرارسیده است تا کمیته قضایی مجلس نمایندگان جلسات استماع خود را در رابطه با عزل او آغاز کند.

این سناتور در عین حال اذعان کرد کنگره فعلی آمریکا رای به عزل رئیس‌جمهور نخواهد داد اما مطرح شدن طرح عزل کنار بقیه عوامل می‌تواند به کارمندان کاخ سفید و نمایندگان جمهوری‌خواه این اجازه را بدهد تا فشارهای خود را برای تعدیل رفتار ترامپ افزایش دهند.به گفته شرمن، شماری از سناتورهای جمهوریخواه به طور بالفعل در حال هشدار به ترامپ برای مهار زدن به رفتارهایش هستند زیرا از دیدگاه آنها رفتارهایش او را در زوال واقعی وارد خواهد کرد.

او ابراز امیدواری کرد همکاران جمهوری‌خواهش بتوانند ترامپ را مجاب به کنترل احساساتش کنند تا ازاین‌پس اطلاعات بسیار حساس را در اختیار وزیر خارجه روسیه قرار ندهد اما اگر ترامپ همچنان به این رویکرد رفتاری خود ادامه دهد، تغییر موضع جمهوری‌خواهان به سمت عزل رئیس‌جمهور امر غیرمترقبه‌ای نخواهد بود.
انتهای متن/

چهارشنبه, 19 دی 1397 ساعت 14:09

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید