اخراج آمریکا خواست مشترک همه جریانات عراقی

قیمت خون شهدا خروج نیروهای آمریکایی از عراق است.

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری ایلنا «هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح به خبرگزاری رسمی عراق گفت که قیمت خون شهدای بی‌گناه در بغداد و قائم، خروج نیروهای آمریکایی از عراق و دستیابی به حاکمیت کامل ملی است.

وی ابراز امیدواری کرد که پارلمان تصمیم بگیرد نیروهای آمریکایی را از عراق خارج کند و از اعضای پارلمان خواست که به ندای مردم عراق پاسخ دهند.

العامری افزود: «در صورت عدم خروج آمریکایی‌ها، ما راهی جز مقاومت نداریم.»

رئیس پارلمان عراق اعلام کرد که جلسه ویژه اختصاص داده شده به بحث در مورد تجاوز آمریکا علیه حاکمیت عراق روز یکشنبه برگزار می شود. عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر روز جمعه از پارلمان خواست که براساس مفاد ماده (۵۸) قانون اساسی، جلسه فوق العاده‌ای برگزار کند تا «موضع رسمی عراق سازماندهی شود» و تصمیم‌های لازم و قانونی لازم و اقدام‌های مناسب به شکلی که عزت، امنیت و حاکمیت عراق را حفظ کند.

عبدالمهدی قول داد، ترور یک رهبر نظامی عراق که یک منصب رسمی دارد دشمنی علیه حاکمیت، دولت و مردم عراق است، انجام عملیات انحلال علیه چهره‌های رهبری عراق یا کشور همسایه دوست در خاک عراق یک نقض آشکار حاکمیت عراق، حمله آشکار به عزت این کشور و تشدید خطرناک تنش‌ها است که باعث ایجاد جنگ ویرانگر در عراق، منطقه و جهان می‌شود.
انتهای متن/

یکشنبه, 15 دی 1398 ساعت 16:13

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید