اخاذی داعش ها از مردم سوریه

ربایش و باج گیری توسط داعش

جنایات گروه‌های تروریستی وابسته به ترکیه علیه غیر نظامیان سوری در شمال سوریه همچنان ادامه دارد.

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -وابسته به معارضان- گزارش داد که یکی از افرادی را که قبلا توسط گروه تروریستی «فرقه الحمزات» -وابسته به ترکیه- ربوده شده بود، ملاقات کرده است.

این فرد توضیحاتی درباره جزئیات آزادی و ربایش خود توسط این گروه تحت‌الحمایه ترکیه ارائه کرده است.

وی به دیدبان گفت: «شخصی که در آزادی وی و برخی دیگر از افراد ربوده‌شده، نقش داشت، 60 هزار دلار دریافت کرد و آن را به شخص دیگری دارد.

این فرد ادامه داد: «هدف [این افراد] تجار ورشکسته است؛ به گونه‌ای که بازداشت می‌شوند و به آنان گفته می‌شود که نیازمند ضامن هستند. این ضامن نیز با شخص دیگری که وابسته به [گروه تروریستی] الجبهه الشامیه است، حضور پیدا می‌کند و سپس پولها [ی گرفته شده از این تجار را] را با هم تقسیم می‌کنند.

به گفته این منبع، زمانی که به این ضامن گفته که با عناصر گروه تروریستی داعش همکاری می‌کند که در میان گروه فرقه الحمزات حضور دارند، بازداشت شده و فقط با وساطت شخص وی، آزاد شده است.

وی در ادامه به دیدبان گفت که در میان عناصر الحمزات، شخصی حضور دارد که با یکی از فرماندهان گروه تروریستی «الفاروق الاسلامی» همکاری می‌کند. این فرمانده نیز، پس از مدتی «امیر» داعش در منطقه حمص سوریه شده بود.

منبع مذکور تصریح کرد که این افراد، ابتدا عضو داعش بوده‌اند و پس از انتقال به شهر «الباب»، به فرقه الحمزات پیوستند. پس از آن بود که «من ربوده شدم، آنان لو رفتند و بدون بازخواست، رها شدند. گویا آنان اشتباه کردند و خداوند از آنان درگذشت. ولی با اینکه ما در خاک ترکیه هستیم، عناصر این گروه ما را تهدید می‌کنند.

در همین ارتباط، منابع محلی حاضر در ریف ادلب در شمال غرب سوریه سال گذشته خبر دادند که داعش شمار زیادی از عناصر خود را پس از هماهنگی ائتلاف تروریستی «هیئة تحریر الشام» -که جبهه النصره رکن اصلی تشکیل دهنده آن است- به غرب و شمال ادلب انتقال داده است.

منابع مذکور تأکید کردند که عناصر داعش پس از این هماهنگی در شهرک‌های «اطمة، الدانا، حارم، سلقین و درکوش» و شماری از روستاهای منطقه «جسر الشغور» استقرار یافتند.

به گفته این منابع، عناصر تحریر الشام روند انتقال عناصر داعش به سمت این مناطق را تسهیل کردند تا از آنان در نبردهای شمال سوریه استفاده کنند.
انتهای متن/

دوشنبه, 20 آبان 1398 ساعت 13:51

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید