خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

اجزای بدن خاشقچی درکوره سفارشی

کشف دو کوره ذوب در خانه سر کنسول سعودی در استانبول

شبکه الجزیره گزارش داد، به شواهدی دست یافته است که نشان میدهد بخشی از جسد جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی در یک تنور گازی در خانه سرکنسول سعودی در استانبول سوزانده شده است.

الجزیره گزارش داده، شهادت کارگری که به درخواست مستقیم سرکنسول سعودی، تنوری با ویژگی‌های مشخص ساخته بود، را منتشر می‌کند. فر استفاده شده ظرفیت تحمل گرمای بالای 1000 درجه را داشته، دمایی که برای ذوب کردن فلزات به کار گرفته می‌شود.

پلیس استانبول پیش از این گفته بود: «در منزل سرکنسول دو تنور پیدا کردیم که با گاز و چوب مشتعل می‌شود. احتمال می‌رود، جسد خاشقچی بعد از تکه تکه شدن در این چاه‌ها سوزانده شده باشد»

الجزیره همچنین می‌گوید، تحقیقات بازرسان جنایی ترکیه نشان می‌دهد که علیرغم انکار سعودیها، آثار خون خاشقچی روی دیوارهای کنسولگری عربستان در استانبول کشف شده است.

در این گزارش همچنین آمده است، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به درخواست سرویسهای اطلاعاتی ترکیه برای مشخص کردن سرنوشت پرونده خاشقچی هیچ پاسخی نداده است.

جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی روزنامه واشنگتن‌پست دوم اکتبر (دهم مهر) در کنسول‌گری سعودی واقع در شهر استانبول به قتل رسید. ارزیابی‌های سازمان‌های اطلاعاتی ترکیه و غرب حکایت از آن دارد که آمر قتل خاشقچی، یکی از مقام‌های رده بالای سعودی، احتمالا محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی است.
انتهای متن/

دوشنبه, 13 اسفند 1397 ساعت 11:43

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید