اجرای حکم اعدام برای تروریست های صفی آباد دزفول

اعدام 2 تروریست و حبس طویل المدت برای 3 نفردیگر از آنها

یک مقام قضایی اعلام کرد حکم عوامل حمله تروریستی به عزاداران حسینی در منطقه صفی‌آباد دزفول اجرا شد.

این مقام قضایی ضمن تشریح پرونده حمله به هیئت عزاداری قمر بنی هاشم (ع) در شامگاه مورخ 23/07/94 در منطقه صفی‌آباد دزفول از اجرای حکم قصاص و اعدام دو نفر از عناصر تروریستی گروهک جند الفاروق وابسته به گروهک تروریستی حرکه النضال العربی لتحریر الاهواز مستقر در کشور دانمارک خبر داد.

وی اظهار داشت در شامگاه 23 مهر 1394 مقارن با دوم محرم، سه عنصر تروریست با اسلحه کلاشینکف هیئت عزاداری قمر بنی هاشم (ع) منطقه صفی‌آباد دزفول را به رگبار بستن که طی آن دو نفر از خادمین و عزاداران حضرت سیدالشهدا (ع) به نام‌های بهمن رضایی نیا و حسین کریمی یگانه به شهادت رسیدند و چند نفر نیز به شدت مجروح گردیدند.

پس از وقوع این حادثه در تاریخ 28/07/1394، عوامل عملیاتی و پشتیبانی گروهک به همراه اسلحه و مهمات و خودرو استفاده شده در این عملیات توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و دستگیر شدند.

پرونده افراد یاد شده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اهواز با حضور متهمین و وکلای متهم به دقت مورد بررسی قرار گرفت و حکم پس از طی روند قضایی به تأیید دیوان عالی کشور رسید.

بر این اساس دو تن از عوامل اصلی این جنایت تروریستی به اتهام محاربه از طریق تشکیل گروهک تروریستی با هدف برهم زدن امنیت داخلی کشور، تهیه سلاح و مهمات جنگی، هدایت و رهبری عملیات تروریستی منجر به شهادت و مجروحیت 5 تن از شهروندان به قصاص و اعدام محکوم گردیدند و حکم آنها اجرا گردید و سه نفر دیگر از عناصر تروریست به اتهام معاونت در محاربه، مشارکت در تشکیل گروهک تروریستی به قصد اقدام علیه امنیت کشور، پشتیبانی از گروهک در این اقدام و... به مجازات حبس طویل‌المدت محکوم شدند.
انتهای متن/

یکشنبه, 13 مرداد 1398 ساعت 11:23

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید