اتهامات واهی و کذب مقام آمریکایی

معاون وزیر خارجه آمریکا ایران را به دخالت در عراق متهم کرد.

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری فارس «دیوید شنکر» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک، در مصاحبه با شبکه «کردستان24»، ضمن متهم کردن ایران به دخالت در امور عراق، از اعتراضات در این کشور حمایت کرد.

شنکردر این مصاحبه که روز نهم ژانویه و حین سفرش به اربیل انجام گرفته و امروز منتشر شد با بیان اینکه منطقه کردستان عراق شریک بسیار خوبی برای آمریکا در مبارزه با تروریسم است، گفت: «ما انواع حمایت‌ها از اقتصادی گرفته تا نظامی را به [نیروهای] پیشمرگه ارائه می‌دهیم. شما شرکای بسیار خوبی برای ایالات متحده هستید»

بر این اساس، وی تقدیر از موضع اربیل در قبال حوادث اخیری که برای سفارتخانه آمریکا در بغداد پیش آمد، مدعی شد «نیروهای تحت حمایت ایران» به این مکان حمله کرده بودند و اینکه «نیچروان بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق آن را محکوم کرد مایه خرسندی واشنگتن است.

این مقام آمریکایی سپس با حمایت از اعتراضات اخیری که در عراق رخ داده، آنها را «قانونی» خوانده و اظهار داشت که واشنگتن از همان روز اول حامی آنها بود.

شنکر با ادعای اینکه معترضان عراقی مسالمت‌آمیز بوده و فقط به دنبال پایان فساد و دولتی بهتر هستند، مدعی شد: «نیروهای وفادار به ایران اما آنها را با خشونت سرکوب می‌کنند.»

وی در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود در تلاش برای ربط دادن تلفات اعتراضات عراق به گروه‌های مقاومت در عراق، مدعی شد ایران «نقشی غیرسازنده و بسیار منفی» در این کشور دارد.
انتهای متن/

دوشنبه, 30 دی 1398 ساعت 17:25

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید