خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

آمریکا را از عراق بیرون می کنیم

علت‌های تروریستی خواندن نُجَباء این است که ما اعلام کرده‌ایم حضور آمریکا در عراق غیرقانونی است

سید هاشم الموسوی در کنفرانس مطبوعاتی به سؤالات خبرنگاران درباره اقدام خصمانه اخیر آمریکا در قرار دادن نام این جنبش و شیخ «اکرم الکعبی» در فهرست تحریم خود اظهار داشت: منطقه شاهد چالش‌ها و توطئه‌های زیادی است و از جمله مهمترینش معامله قرن و تلاش برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و تحریم‌های آمریکاست. آمریکا در حال اعمال فشار سیاسی، اقتصادی و نظامی بر محور مقاومت است، اما تا کنون این فشارها شکست خورده است.

وی افزود آنچه در عراق جریان دارد نیز بخشی از طرح شکست‌خورده آمریکاست. آمریکا دنبال روی کار آمدن دولت و قانون اساسی ضعیف در عراق بود، اما در عراق هم شکست خورده است. آگاهی و هوشیاری مردم عراق بزرگتر از طرح‌های آمریکاست.

عضو ارشد بسیج مردمی عراق ادامه داد: ما طبق قوانین الهی و بین‌المللی که مقابله با هر کشور متجاوز را قانونی می‌داند، با آمریکا مقابله کرده‌ایم. ما در جنبش نُجَباء به‌فرماندهی شیخ اکرم الکعبی، بخشی از مقابله حتمی با نیروهای اشغالگر آمریکا هستیم. ما هیچ روزی در مقابل هیچ کشوری که بخواهد حاکمیت عراق را نقض کند عقب‌نشینی نخواهیم کرد و بر سر حقوق خود چانه‌زنی نخواهیم کرد. این مایه افتخار ماست که تاریخ خواهد نوشت چطور آمریکا را وادار به عقب‌نشینی و شکست کردیم.

الموسوی افزود: تحریم اقتصادی و محاصره سیاسی و حجم فعالیت رسانه‌ای سفارت آمریکا در ریاض برای جنگ روانی، جنبش نُجَباء را از ادامه کار و مبارزه بازنخواهد داشت. آمریکا به‌دنبال فرسایش نیروها و محور مقاومت در جنگ با داعش و نیروهای تکفیری در عراق و سوریه بود و نام این نبرد را نبرد فرسایشی گذاشت، اما ما در محور مقاومت اعلام کردیم که هرروز باتجربه‌تر خواهیم شد و جبهه‌های رسانه‌ای و میدانی قوی‌تری در مقایسه با گذشته خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: یکی از علت‌های تروریستی خواندن نُجَباء این است که ما اعلام کرده‌ایم حضور آمریکا در عراق غیرقانونی است و گفته‌ایم که از طریق پارلمان عراق برای خارج کردن آنان اقدام می‌کنیم. ما همچنین یگان آزادسازی جولان را در جنبش خود تأسیس کرده‌ایم و از سویی دیگر "معامله قرن" را رد کرده‌ایم. آمریکا برای جلب رضایت اسرائیل ما را در لیست تروریسم قرار داد.

سخنگوی نجباء اظهار داشت: ما از تحریم آمریکا غافلگیر نشدیم و آن را نشان افتخار خود و مردم عراق می‌دانیم. روزی که آمریکا این اقدام را علیه ما انجام داد، برایمان «یوم‌الله» است. این نشان می‌دهد که اقدامات ما برای آنان دردناک بوده است. این مسیر را ادامه خواهیم داد و اقدام آنان در تحریم نُجَبا‌ء نیز عملاً هیچ ارزشی نخواهد داشت.

وی در پاسخ به سؤالی درباره "ارتباط تحریم‌ها با پیوند نُجَباء و جمهوری اسلامی ایران" گفت: ما تابع یا ابزار نظامی کسی نیستیم. ما ملت مستقلی هستیم. اما اگر کشوری بخواهد اقدام به اشغالگری کند، ما در مقابلش خواهیم ایستاد. آمریکایی‌ها مدام تکرار می‌کنند که بازوهای ایران را قطع خواهند کرد. ما به این حرف‌ها و تهدیدها عادت کرده‌ایم. آمریکا حق ندارد برای دیگران تصمیم بگیرد. آن‌ها می‌خواهند همه کسانی را که کنار ایران ایستاده‌اند مجازات کنند.

الموسوی در پایان این کنفرانس که به‌میزبانی خبرگزاری فارس برگزار شد،‌ خاطرنشان کرد: ما اعلام می‌کنیم که از زمان تأسیس آمریکا، تنها رئیس‌جمهوری که چهره واقعی آمریکا را نشان داده، ترامپ است. آن‌ها خودشان می‌گویند که اگر نبودند، عربستان یک هفته هم دوام نمی‌آورد و سعودی‌ها الآن فارسی صحبت می‌کردند، اما عراق مثل عربستان نیست. عراق کشور «محمد بن سلمان» نیست.
انتهای متن/

یکشنبه, 19 اسفند 1397 ساعت 12:05

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید