دنیا نگران اقدامات مخرب آمریکا

آمریکا با ترور سردار سلیمانی موازین بین المللی را نقض کرد.

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری تسنیم نماینده دایمی چین در سازمان ملل متحد اظهار کرد که آمریکا با ترور سردار قاسم سلیمانی در عراق همه موازین بین‌المللی را نقض کرده است. «جانگ جون» در مصاحبه با خبرنگاران که تلویزیون مرکزی چین روز یکشنبه آن را پخش کرد تاکید کرد که رفتارها و اقدامات خشونت بار، ماجراجویانه و یکجانبه آمریکا، نقض نرم ها و موازین بنیادین بین المللی است.

او گفت که کشورش قصد دارد به عنوان یک بازیگر فعال هر چه در توان دارد برای جلوگیری از تشدید تنش ها و ثبات در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس برعهده گیرد و در این راستا نقش سازنده ایفا خواهد کرد.

این مقام چینی تصریح کرد که کشورش به عنوان عضو دایم شورای امنیت همه مسایل و تحولات را با دقت زیر نظر دارد و بر آن است که از تلاش های دیپلماتیک برای پیشگیری از خارج شدن اوضاع از کنترل بهره بگیرد.

جانگ افزود که در همین ارتباط وزیر خارجه چین با وزیران خارجه ایران، روسیه و فرانسه گفت‌وگو و تاکید کرده است که چین مخالف استفاده از زور و خشونت در روابط بین المللی است.

فرستاده چین خاطر نشان کرد حق حاکمیت عراق باید مورد احترام شمرده شود و آمریکا باید از استفاده ابزاری از زور و قوه قهریه خودداری کرده و به دنبال گفت و گو برای حل اختلافات بین المللی باشد.

به گزارش ایرنا، وی اظهار کرد شورای امنیت اولین و مهمترین مسئول حراست از صلح و امنیت بین المللی است و اعضای شورای باید برای کاهش تنش ها تلاش کنند.

نماینده چین در سازمان ملل اقدام نظامی آمریکا در ترور سردار سلیمانی و همرزمانش را باعث شکل گیری تحولات بسیار اساسی و نگران کننده در منطقه دانست و گفت برعهده شورای امنیت است با این موضوع و برای کاهش تنش ها با جدیت برخورد کند.
انتهای متن/

یکشنبه, 22 دی 1398 ساعت 11:35

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید