خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

آمریکا بزرگترین حامی تروریسم است

اظهارات دبیرشورای عالی امنیت ملی ایران در دهمین اجلاس بین‌المللی نمایندگان عالی امور امنیتی کشورها در شهر اوفا ــ روسیه

علی شمخانی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی، در دهمین اجلاس بین‌المللی نمایندگان عالی امور امنیتی کشورها در شهر اوفا ــ روسیه گفت: امروزه ماهیت، شکل و شیوه تهدیدات امنیتی تغییر کرده است و متأسفانه شاهد رشد سریع تهدیدات نوین و ترکیبی (هیبریدی) در جهان هستیم.

وی افزود: تهدیدات نوین امنیتی مرزهای زمینی، هوایی و دریایی را پشت سر گذارده و امروز یک ویروس نرم‌افزاری می‌تواند کار سلاح هسته‌ای را انجام دهد. امروز ابزارهای جدید جنگ کنار سلاح‌های متعارف و نامتعارف در اختیار جنگ‌طلبان قرار گرفته است.

شمخانی گفت: آمریکای ترامپ جنگ‌طلب‌ترین کشور در طول دوران موجودیت ایالات متحده است. آمریکا امنیت نظام بین‌الملل را با یکجانبه‌گرایی و تحریم‌های فرامرزی، بی‌ثبات نموده و نظام پولی و بانکی و شبکه‌های مالی بین‌المللی را به‌عنوان سلاحی برای تهاجم به کشورهای مستقل تحت سیطره خود گرفته است، وزارت خزانه‌داری دولت آمریکا را به وزارت جنگ تبدیل کرده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان افزود: لازم است کشورهای مستقل جهان با ایجاد سازوکارهای چندجانبه در مقابل این هیولای وحشی ایستادگی نمایند، آمریکا در حالی بخشی از ارتش رسمی جمهوری اسلامی ایران را که دارای کارنامه‌ای شفاف و درخشان در مبارزه با تروریسم است به‌عنوان گروه تروریستی شناسایی می‌کند که ارتش و سرویسهای اطلاعاتی این کشور بزرگترین حامی گروه‌های تروریستی در دهه‌های اخیر بوده‌اند.

وی درباره کاهش تعهدات برجامی ایران نیز گفت: ایران پس از یک سال فرصت دادن به دیپلماسی برای اجرای تعهدات، بخشی از تعهدات خود را در چارچوب برجام و برای حفظ آن و ایجاد موازنه در این توافقنامه بین‌المللی کنار می‌گذارد. خرسندیم که این رفتار و منطق خردمندانه جمهوری اسلامی ایران از سوی اکثر کشورها قابل درک و حمایت بوده است.
انتهای متن/

چهارشنبه, 29 خرداد 1398 ساعت 14:27

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید