خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

آحارونوت: به نصرالله بيش از رهبران اسرائيل اعتماد داريم

بازخوردهای سخنرانی سید حسن نصرالله در جامعه صهیونیستی اسرائیل

سخنان سه ساعته سيد حسن نصرالله با شبكه الميادين با واكنش هاي بسيارگسترده اي مواجه شده است مثلا، يك مقام نظامي صهيونيست گفته اگر ما فردي مثل نصرالله داشتيم دنيا را 3 ساعته تسخير مي كرديم و اگر حزب الله تجهيزات ما را داشت سه روزه اسرائيل را تسخير مي كرد.

سيد حسن نصرالله شنبه شب پس از 3 ماه سكوت، گفت و گوي سه ساعته اي با شبكه تلويزيوني الميادين داشت كه طي آن، سخنان مهمي ايراد كرد كه واكنش ها به آن به رغم گذشت چند روز، همچنان ادامه دارد.

سيدحسن نصرالله پس از انتشار شايعاتي كه درباره سلامتي وي مطرح شده بود، سخناني را مطرح كرد كه به جرات مي توان گفت، باعث بر هم خوردن معادلات اسرائيل در منطقه شد. به گزارش خبرگزاري قدس، نتانياهو پس از شنيدن اظهارات سيد مقاومت، در گفت وگو با كانال 10 تلويزيون رژيم صهيونيستي ضمن اذعان به قدرت جنبش حزب الله لبنان، گفت: «يقين دارم كه اتاق عمليات حزب الله نه در زمين بلكه در آسمان است»يك مقام نظامي صهيونيست هم اينگونه به صحبت هاي نصرالله واكنش نشان داد: «اگر نصرالله تسليحات ما را داشت، سه روزه اسرائيل را اشغال كرده بود و اگر ما سيد حسن نصرالله را داشتيم سه ساعته كل جهان را گرفته بوديم.»

به نوشته خبرگزاري قدس، برخي ديگر از رسانه هاي عبري زبان هم به نقل از «يك نظامي» صهيونيست ديگر نوشتند: «اگر سيد حسن نصرالله را داشتيم شكست نمي خورديم.»

آحارونوت: به نصرالله بيش از رهبران اسرائيل اعتماد داريم

روزنامه «يديعوت آحارونوت» هم در اين بار نوشته: «ما به سيد حسن نصرالله بيش از رهبران خود اعتماد داريم». يكي ديگر از فرماندهان ارتش رژيم صهيونيستي دراين باره گفته: «سيدحسن نصرالله ما را با قدرت شخصيتش، شكست مي دهد.» رسانه هاي عبري به نقل از يك وزير كابينه نتانياهو نوشتند، سيد حسن نصرالله قوي ترين شخصيت عربي است كه با آن روبه رو شده ايم. يك روانشناس اسرائيلي نيز گفته، سيدحسن نصرالله صادق، شجاع و باهوش است و دست از مسائلي كه حق خود مي داند نمي كشد. تلويزيون رژيم صهيونيستي نيز با انعكاس سخنان سيد حسن نصرالله اعلام كرد، سيد حسن نصرالله يك شخصيت كاريزماتيك و سخنراني بي نظير است.

نكته جالب در سخنراني سيد حسن نصرالله اعتراف مقامات و نهادهاي مختلف رژيم صهيونيستي است به نحوي كه اكثر صهيونيست ها اذعان كردندكه نصرالله در گذشته در مديريت جنگ رواني عليه اسرائيل خبره بودن خود را نشان داده، اما حالا رسانه ها و تلويزيون اسرائيل به ادامه شكست ها كمك مي كنند چون همواره سخنان وي را تكرار مي كنند.

نصرالله يك فرمانده جنگ رواني است

عبدالباري عطوان سردبير روزنامه راي اليوم نيز در يادداشت خود به مطلب جالبي اشاره كرده و مي نويسد برخي گمان مي كردند كه او شنبه شب رنگ پريده و رنجور در ميان پزشكان و پرستاران در حالي كه روي يك تخت سفيد يا ويلچر نشسته است بر صفحه نمايشگر تلويزيون الميادين ظاهر خواهد شد، اما نااميد شدند و نصرالله در حالي كه مثل هميشه لبخند مي زد و فاخر سخن مي گفت. او با ذهني تيز و افكاري منسجم در رسانه ظاهر شد و براي دهها ميليون بيننده اي كه منتظر ديدنش بودند نقشه راه مرحله بعدي و تحليلي راهبردي و جامع از حوادث و تحولاتي كه در منطقه رخ داد و رخ مي دهد ارائه داد. به گفته عطوان، سيد حسن نصرالله در اظهارات خود ثابت كرد كه نه تنها سيد مقاومت است بلكه فرمانده جنگ رواني هم هست. او ترس بيشتري به جان اسرائيلي ها انداخت و آنان را عليه بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل كه آنها را مي فريبد بسيج كرد. همه چيزهايي را كه نصرالله در گفت و گوي تلويزيوني درباره تونل ها يا ديوار اسرائيل در مرزهاي لبنان يا اوضاع داخلي لبنان به زبان آورد به لحاظ راهبردي اهميت جانبي داشتند، اما آنچه نظر ما، اسرائيلي ها و متحدان عربي تل آويو را جلب كرد چند موضوع اصلي بود كه تصوير مهمي از آينده به دست مي دهد از جمله تاكيد او بر اين نكته كه حزب الله به ميزان كافي موشك هاي دقيق و نقطه زن دارد كه مي توانند هدف هاي مهم نظامي و مدني اسرائيل مانند فرودگاه ها اعم از نظامي يا غير نظامي، نيروگاه هاي آب و برق، مخازن آمونياك در حيفا و دورتر از آن و حتي نيروگاه هاي هسته اي ديمونا را هدف قرار دهند. مسئله ديگر اينكه همه جاي فلسطين ميدان جنگ آينده خواهد بود و موشك هاي مقاومت همه شهرها و مهم تر از همه تل آويو را هدف قرار خواهند داد. از اين رو او به نتانياهو و اسرائيلي ها هشدار داد كه پشيمان خواهند شد و بهاي هرگونه تجاوز بسيار بالا خواهد بود. اما چيزي كه دل ما را بيشتر آرام كرد اين بود كه نصرالله تاكيد كرد سوريه به همه كساني كه در شرايط سخت در كنارش ايستادند وفادار خواهد بود همان طور كه به وظايف عربي و قوميتي خود پايبند است و با وجود تلخ كامي، از مسئوليت هاي خود در اين زمينه شانه خالي نخواهد كرد.

روسيا اليوم: روحيه اسرائيل ضعيف تر شد

شبكه تلويزيوني روسيا اليوم نيز اعلام كرد سخنان اخير دبيركل حزب الله به شدت مورد توجه اسرائيلي ها قرار گرفته و آنان به تهديدهاي پوچ روي آورده اند. روحيه اسرائيلي ها تضعيف شده است، خود اسرائيلي ها اذعان كرده اند كه سخنان سيد حسن نصرالله را درست مي دانند. با اينكه سيد حسن نصرالله به بسياري از توانمندي هاي نظامي حزب الله اشاره نكرده است.از سوي ديگر ارتش رژيم صهيونيستي در پي سخنان شنبه شب دبيركل حزب الله لبنان، بر روي ديوار حائل در مناطق مورد اختلاف مرزي با لبنان نرده هاي فلزي نصب كرد. چرا كه سيد حسن نصرالله تاكيد كرد كه مقاومت لبنان و محور مقاومت آماده پاسخ به هر تجاوزي است.
انتهای متن/

سه شنبه, 09 بهمن 1397 ساعت 14:32

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید